Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Przyjechał skuterem i napadł na sklep z... atrapą pistoletu w ręku

  • 10.08.2017, 15:30 (aktualizacja 14.08.2017 13:07)
  • Bartosz Nowak/fot. poglądowe, KMP Płock
Przyjechał skuterem i napadł na sklep z... atrapą pistoletu w ręku poglądowe
Sprawa rozboju, do której doszło na początku lipca na terenie gminy Łąck została rozwiązana. Zatrzymanym przez policjantów sprawcą jest 31-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną, zmusił ją do wydania pieniędzy z kasy. Gostyniński sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. 31-latkowi grozi 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 2 lipca w miejscowości Antoninów (gmina Łąck). Do sklepu przyjechał na skuterze mężczyzna ubrany w kominiarkę. Gdy wszedł do środka, wyjął przedmiot przypominający broń i, grożąc jej użyciem, zażądał od kasjerki pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństw wydała pieniądze z kasy. Mężczyzna zabrał pieniądze i odjechał.

    - Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, policjanci rozpoczęli  ustalenia w tej sprawie - poinformował Krzysztof Piasek z płockiej policji. - W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili osobę, która dopuściła się rozboju. Okazało się, że jest to 31 - letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 8 sierpnia, i został przesłuchany pod zarzutem dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Zatrzymany przyznał się do zarzutu, złożył wyjaśnienia. Podczas przesłuchania stwierdził, że zrobił to z uwagi na kłopoty finansowe, jakie przeżywał. Podejrzany został doprowadzony do sądu w Gostyninie, który po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W wyniku dalszych ustaleń policjanci zabezpieczyli również skuter, którym mężczyzna się poruszał w dniu 2 lipca. Okazało się, że był on ukryty w sąsiedniej miejscowości na terenie powiatu gostynińskiego.  

    Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bartosz Nowak/fot. poglądowe, KMP Płock

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ska
ska 11.08.2017, 11:26
wczoraj na przejściu dla pieszych na Jana Pawła II chłopak potrącił starszą panią, długo nie trzeba było czekać na skutki zmiany lokalizacji pasów
dureń
dureń 11.08.2017, 09:46
A ten "przedmiot przypominający broń" to co? WIDŁY,SZPADEL, A MOŻE MACZUGA?
marek
marek 10.08.2017, 23:17
Zapomnialem Neo tylko ma Rower
marek
marek 10.08.2017, 23:08
NEO czy to Ty znowu robisz Psikusa ?
Leon
Leon 10.08.2017, 19:46
Powinny być większe kary za takie przestępstwa

Pozostałe