Czwartek, 17.08.2017, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Kasia Pakulska w podwójnej roli

Kasia Pakulska w podwójnej roli fot. profil facebookowy Kasia Pakulska Adalight-Arealamp.
Dla gostynińskiej kolarki zaczyna się ostatni etap przygotowań do wrześniowych mistrzostw Polski, ale to nie wszystko, bo zawodniczka sprawuje także pieczę nad organizacją kolejnej edycji Gostynin Bike Tour.

Najbliższy start Pakulskiej 15 sierpnia w Dobrzyniu nad Wisłą, kolejny - 20 sierpnia w Bodzentynie w województwie świętokrzyskim, a 27 sierpnia gostynianka weźmie udział w drużynowych mistrzostwach Polski amatorów w maratonach MTB.

- Ta ostatnia impreza jest dla mnie jedną z ważniejszych w tym sezonie - mówi Pakulska. - Oczywiście priorytetem są dla mnie indywidualne mistrzostwa Polski, ale w “drużynówce” również chciałabym się zaprezentować z dobrej strony, zwłaszcza że to mój ostatni start przed czempionatem w Wałbrzychu, który zaplanowano na 9 września.

 

Równolegle z treningami trwają przygotowania do Gostynin Bike Tour, który Kasia organizuje w naszym miejsce już od kilku lat. - Zawody odbędą się 24 września - kontynuuje. - Na dzisiaj wyścig odbędzie się na tej samej trasie co rok temu, ale razem z Januszem Maślanym próbujemy przekonać pozostałych organizatorów, by trochę ją “podrasować”. Chodzi o to, by dać zawodnikom jak największą satysfakcję z uczestnictwa, dodając jakieś trudne, techniczne elementy, a że mamy do tego odpowiednie tereny, to chcemy to wykorzystać.

 

W wyścigu weźmie udział wielu renomowanych zawodników z całej Polski, m.in. szosowy mistrz świata w kategorii Masters Danie Chądzyński, który wygrał 6. edycję GBT.

 

Kasia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji cały czas poszukują sponsorów wyścigu. - Nie ma co się oszukiwać, bo im większe pieniądze, tym większa szansa na przyciągnięcie najlepszych kolarzy. Na razie przygotowałam już nagrody rzeczowe w postaci części do rowerów dla zwycięzców kategorii Elita i Masters, natomiast zależy mi na tym, by ponadto uhonorować ich finansowo. Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze zgłosi, bo chciałabym sukcesywnie podnosić rangę naszego wyścigu. Już teraz mogą się do niego zgłaszać zawodnicy z całej Polski - kończy Pakulska.

 

Udział w wyścigu jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane pod adresem mailowym: mosir.gostynin@op.pl.

Michał Michalak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 2 dni temu, 01:35
Neo tez bedzie bral udzial bedzie sie czolgal
Marcin
Marcin 10.08.2017, 14:44
Masakra ile ona męczy ten organizm to szok sam smigam rowerem po 2 godziny ale nie codziennie i wiem ile to sil sie traci ale warto naprawde a gostynin ma dużo fajnych miejsc do jazdy a to kasia ma organizowac zawody bike tor w gostyninie ? Jak tak to ja już sie zapisuje do udziału ale najpierw chcjał bym z kaską sobie pojezdzic pozdrowienia dla mistrzyni
Pieszy
Pieszy 14.08.2017, 22:21
Ta *** by dzisiaj mnie rozjechała,niech jeździ tam gdzie ludzie nie spacerują!!!
alfa
alfa 14.08.2017, 22:59
Bez nerwów,oraz przesady,panna się starzeje i na takiego samego nerwusa,trafiła.

Pozostałe