Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Grażyna Wolszczak wystąpiła w sannickim pałacu

  • 7.08.2017, 14:39
  • Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Grażyna Wolszczak wystąpiła w sannickim pałacu
Piękna sierpniowa niedziela i tradycyjny recital fortepianowy w Sannikach ściągnęły do pałacu gości z całej niemal Polski. Trwa sezon urlopowy, a w okolicy nie brakuje ośrodków wypoczynkowych. Tak więc pianistkę Weronikę Chodakowska i aktorkę Grażynę Wolszczak mieli tu okazję usłyszeć nawet mieszkańcy Krakowa, czy Chorzowa.

W utwory Fryderyka Chopina i Aleksandra Skriabina w wykonaniu Weroniki Chodakowskiej całkiem dobrze wplatały się opowiastki i limeryki Edwarda Leara, czytane przez Grażynę Wolszczak. Nazwiska kompozytorów zapewne są dobrze znane, ale kim był Lear, nie wszyscy wiedzą. Urodzony w 1812 roku angielski poeta pisał lekkie, zabawne wierszyki, później zwane limerykami. Często ozdabiał je własnymi rysunkami, równie zabawnymi. Był swego czasu osobistym nauczycielem rysunków królowej Wiktorii. W panteonie angielskiego i światowego humoru znalazł swe miejsce dzięki wydanej w 1846 roku „Księdze nonsensu”.
Po koncercie oficjalnie otwarta została wystawa fotografii Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej „Foto Humanum”. Galeria zdjęć nosi nazwę „Pałac w Sannikach. Na strunach historii” i jest wynikiem pleneru, który miał miejsce w Zespole Pałacowo-Parkowym. Warto odwiedzić sannicki pałac, by obejrzeć również te świetne ujęcia zarówno jego wnętrz, jak i rozległego parku.

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 7.08.2017, 23:11
Byly bilety cz zbierano na tace
Teresa
Teresa 7.08.2017, 20:39
Szanowny portalu,bardzo dobrze,że kulturę przez duże K,podprowadzacie.Ale władzę we powiecie sprawowywóje PSL.Tam,tylko,niestety,majteczki w kropeczki,oraz o babie,co się ....?

Pozostałe