Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Zmiany w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  • 7.08.2017, 13:45
  • KPP Gostynin
Zmiany w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obywateli Policja poszerzyła funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu przez Internet, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Pojawiły się również możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń.

Od 20 września 2016 roku na terenie powiatu gostynińskiego funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Do chwili obecnej policjanci otrzymali 539 zgłoszeń, z których blisko 31% zostało potwierdzonych. Dotyczyły one głównie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwego parkowania czy używania środków odurzających.
Aktualnie, policyjni programiści wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów, poszerzyli funkcjonalność KMZB. Teraz zgłaszający może dodać do zgłoszenia krótki opisowy komentarz, a jego długość osiąga maksymalnie 500 znaków. Będzie to pomocne w weryfikacji informacji przez policjantów. Kolejna nowa opcja to dodawanie zdjęć, które po modyfikacjach można dołączać do internetowego zgłoszenia przy wykorzystaniu KMZB. Do zgłoszenia można dodać 3 pliki (JPG, PDF, 3gp, mov, doc, txt) o łącznej maksymalnej wielkości 5 MB. Ponadto mieszkańcy mogą teraz wskazać porę dnia oraz dni tygodnia kiedy dochodzi do zagrożeń. Dodano również nowe statusy zagrożeń tj. „Potwierdzone (wyeliminowane)" oraz „Żart lub pomyłka" – będą one również widoczne dla mieszkańców.

Policjanci rzetelnie sprawdzają wszystkie zgłoszone za pośrednictwem KMZB zagrożenia i w zależności od charakteru zgłoszenia zajmują się tym patrole interwencyjne, dzielnicowi, drogówka czy funkcjonariusze z pionu kryminalnego.

KPP Gostynin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

10.08.2017
10.08.2017 10.08.2017, 11:08
dla mnie to jest śmiech mnie i sąsiadów też podano na tej mapie że sprzedawane są pomiędzy naszymi budynkami narkotyki i policja węszyła oczywiście się to nie potwierdziło bo nic takiego nie było nawet nie wiem jak to wygląda ale policja węszyła rozumie taka praca ale ktoś sobie robi jaja z policji a na to idą nasze podatki co to jest 31% jak by było ponad 50% to by było coś. tak jak dla mnie osobiście powinno być zakazane podawanie takich danych tajnie bez podawania danych bo jak ktoś sobie robi żart to powinny być wyciągnięte od takiej osoby srogie konsekwencję JAK ZGŁASZASZ PROBLEM NA POLICJE TO MIEJ ODWAGE POWIEDZIEC KIM JESTEŚ.

Pozostałe