Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Nowe życie Starej Betoniarni

Nowe życie Starej Betoniarni
Jeszcze dwa lata temu ziała chłodem i pustkami, spośród ponad 50 dostępnych lokali wynajętych było zaledwie 10, zaś akcje promocyjne kończyły się totalną klapą. Wydaje się, że ten obraz na dobre odszedł w zapomnienie, a w Starą Betoniarnię udało się tchnąć nowe życie. Najgłośniej za tym przemawiać mają statystyki, wedle których jeszcze w tym roku obłożenie lokali wyniesie ponad 90 procent. Co sprawiło, że interes w MCH wreszcie zaczął się kręcić?

Jak wyjaśnia prezes MCH, Rafał Różański, jednym z czynników była inwestycja w centralne ogrzewanie.

- W pierwszym sezonie grzewczym działało ono od 6 października 2016 do 12 maja 2017. Z pewnością poprawiło to warunki pracy Najemców i komfort zakupów czy korzystania z usług przez Klientów - mówi R. Różański.

Co jeszcze mogło wpłynąć na zwiększone zainteresowanie galerią?

- Szereg działań marketingowych takich jak: eventy tematyczne, zloty samochodów, sukcesy przedsiębiorcze Najemców Betoniarni,  reklama Spółki w mediach, wynajem powierzchni handlowych na nowych obszarach działalności (ul. Ostatnia), media społecznościowe, właściwe relacje z Najemcami i dbanie o ich wizerunek i komfort pracy.

Jak przekłada się to na wynajmowane lokale?

- W lutym 2016 roku wynajętych mieliśmy 23 lokale na 56 dostępnych, co stanowiło 39% obłożenia.  W sierpniu 2017 były to już 33 lokale, czyli 59% obłożenia obiektu. Od września 2017 statystyki polepszą się jeszcze o 10 lokali dzięki przedszkolu na piętrze. Również Klub Seniora będzie miał swój udział w wynajmowanej powierzchni. Warto wspomnieć, że o ile w 2015 roku piętro galerii było w zasadzie zupełnie puste, to rok 2017 zakończony zostanie z wynikiem zaledwie dwóch- trzech wolnych lokali, Warto wspomnieć o dodatkowej wynajętej powierzchni handlowej w holu głównym galerii w postaci wyspy. Gdyby nie inwestycja ogrzewania budynku, taka forma sprzedaży nie byłaby możliwa.

Prezes wychodzi z założenia, że należy kuć żelazo, póki gorące. Najbliższe plany spółki to pozyskanie lokali handlowych na parterze budynku, gdzie dostępnych jest jeszcze sześć wolnych lokali. Każdy z nich ma powierzchnię 33m2.

- Planujemy wynajęcie lokali na potrzeby handlu. Rozmowy są już prowadzone. Liczymy na ich powodzenie w najbliższym czasie.
Takie zmiany nie byłyby możliwe bez zaufania Klientów, których z każdym miesiącem przybywa. Jest to skutek różnorodności handlu i usług na terenie Miejskiego Centrum Handlowego Stara Betoniarnia w Gostyninie. Niemały w tym udział ma również hala targowa, w której intensyfikacja handlu nie maleje, mimo silnej konkurencji ze strony marketów.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sierpień
sierpień 18.08.2017, 21:07
Gdybym miał spirytus i święconą wodę,przerabiał,bym panny,ze starych na młode.Ale spirytusu,nie mam i święconej wody-to tylko pozostaje,że ja chłopok młody.
august
august 21.08.2017, 23:12
Oj sierpniu,bardzo szkoda,że nie masz-bo światową,karierę zrobił byś.Miasto stało by się sławne i bogate.
wieść gminna
wieść gminna 9.08.2017, 22:17
U nas na wsi powiadają,że w tej starej betoniarni,to straszy.Powiadają jeszcze,że to duch onego nie szczęsnego,co to do piekła zmierza się tam pozbierać,się nie może.
Tata
Tata 8.08.2017, 03:18
Ten pan zapomniał powiedzieć, że gdyby nie pomoc miasta to dalej byłaby tam biada i pustka. Na szczęście burmistrz żłobki tam zrobił i jeszcze dom seniora to prezes może się cieszyć.
J.
J. 8.08.2017, 09:02
A pan chyba zapomniał dodać ze gdyby nie nietrafiona inwestycja urzędu miasta zrobiona na pół gwizdka prezes nie musiał by walczyć o to miejsce i jego sukces . To ze urząd miasta wspiera swoje inwestycje jest chyba normalne . Po ci tak biadolić ?!?
marek
marek 7.08.2017, 23:28
rozporek mi sie nie dopina bo w tym miejscu mam nadwage
marek
marek 7.08.2017, 23:13
Nazwa stara,to żle się kojarzy,się proponuja,nazwę-zmienić,na ten przykład-Tyrmy łonkowe,może nie lepiej,ale inaczej.
marek
marek 7.08.2017, 23:01
zapomnialem to po mlodszym bracie
Legion
Legion 7.08.2017, 13:12
A nie mozna było tego zrobić dwa lata tem albo odrazu przy budowie tylko teraz wydawac kase na przebudowy i się mądrzyć
kpw
kpw 8.08.2017, 11:19
A no nie można było,jak by można to by było.

Pozostałe