Czwartek, 17.08.2017, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Pielgrzymi przeszli przez Gostynin

  • 7.08.2017, 08:26 (aktualizacja 07.08.2017 14:47)
  • Bartosz Nowak/fot. UM Gostynin, powiat gostyniński
Pielgrzymi przeszli przez Gostynin fot. UM Gostynin
Wczoraj w drogę wyruszyła 36. Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pierwszy etap wędrówki, Płock - Sokołów, prowadził przez Gostynin. Około godz. 14. pątnicy zatrzymali się pod kościołem Najświętszej Maryi Panny. Wśród nich był m.in burmistrz Paweł Kalinowski.

Na Jasną Górę pielgrzymuje 11 grup, a pośród nich jest Gostynińska żółta grupa pod przewodnictwem ks. Kamila Kowalskiego. Hasłem tegorocznej wędrówki do Częstochowy jest "Żywe diamenty Maryi". Na pielgrzymkę składa się 9 etapów. Na Jasną Górę pątnicy powinni dotrzeć 14 sierpnia.

Bartosz Nowak/fot. UM Gostynin, powiat gostyniński
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wawrzonowa
Wawrzonowa 8.08.2017, 20:09
Kasi,nie widziałam,ale v-ce starostę z prostatą,to widziała.
swołoczka
swołoczka 8.08.2017, 20:31
Panie Włodku z prostatą milcz
To i ja
To i ja 8.08.2017, 19:52
Do klem.czy dobrze napisałem Ukraina też mam informatorów
klem
klem 8.08.2017, 20:04
Ja czasem się też po prostu domyślam. Proboszcza nie ma , a Agnieszka ciągle spędza czas z nim. Znowu razem pojechali. pf
żal po niewczasie
żal po niewczasie 8.08.2017, 11:16
Kasia szła,szkoda,że nie wiedziałem.....
żal
żal 8.08.2017, 18:15
Mąż Kasi nie chodzi... szkoda...
To i ja
To i ja 8.08.2017, 11:51
Ale czemu na Ukrainę
xyz
xyz 8.08.2017, 10:38
Wszystko ściąga dziewucha jedna.!
Szkło matołkowe
Szkło matołkowe 7.08.2017, 20:29
To nasze,są ludki-ale jak se kombinują,by się ukryć.
paskudny internet
paskudny internet 7.08.2017, 20:21
Wiadomo,że knota se walą-kto inny pielgrzymkę zaczyna,a kto inny kończy.
Aurelia
Aurelia 7.08.2017, 20:03
Jest to bardzo piękna tradycja,nasi przodkowie,tak we wte i te wierzyli.Bardzo,nam wypada tradycję szanować.Pozdrowienia,dla p.burmistrza.
Ty i ja
Ty i ja 7.08.2017, 20:39
Do klema.masz dobre informacje
klem
klem 8.08.2017, 18:42
Tak, dobrych mam informatorów :-)
Zeus
Zeus 7.08.2017, 19:22
Gdzie był proboszcz Wiśniewski że nie przywitał pielgrzymów
:-)
:-) 8.08.2017, 10:31
Bo woli odpoczywać? z matkami parafialnych dzieci ?
klema
klema 7.08.2017, 20:33
A może z Agnieszką na wycieczce ?
Legion
Legion 7.08.2017, 13:15
A gapy czy tam kawki latają i ***ą na parku ko netto i nikt z tym nic nie potrafi zrobić zasrakany cały park

Pozostałe