Poniedziałek, 11.12.2017, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

To już pewne, Sanniki będą miastem!

  • 28.07.2017, 14:31 (aktualizacja 31.07.2017 13:34)
  • Bartosz Nowak
To już pewne, Sanniki będą miastem!
Starania władz gminy zostały nagrodzone. Decyzją Rady Ministrów, od przyszłego roku Sanniki będą mogły pochwalić się prawami miejskimi.

Podczas sesji Rady Gminy Sanniki, 1 lutego tego roku, radni podjęli jednomyślną decyzję w kwestii podjęcia starań o nadanie praw miejskich. Pomysł spotkał się również z aprobatą mieszkańców, którzy w trakcie konsultacji lokalnych w większości poparli założenia rajców. 

Starania przyniosły oczekiwany efekt. Poza Sannikami, Rada Ministrów przyznała status innym siedmiu miejscowościom, które ubiegały się o to od początku tego roku. Rozporządzenie zostało opublikowane w dzienniku ustaw RP. Sanniki miastem staną się z początkiem 2018 roku.

 

 

 

 

 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nasz ryj
nasz ryj 12.08.2017, 20:18
Gówno prowda,PSL tam waz odwiedzi i prządek zaprowadzi swój.Job twoju mać.
takie życie
takie życie 5.08.2017, 22:00
Powiatowe,to dzisiaj na pielgrzymkę się udają,we intencji -by tym ze Sannik,nic się nie udało.
bolesne,niestety
bolesne,niestety 5.08.2017, 19:44
Będą będą i żadna k-rwa im w tym nie nie przeszkodzi.
tak do rymu
tak do rymu 31.07.2017, 08:35
Sanniki już nie będą wsią,tylko "DOPĄ PSIĄ"
rymu do tak
rymu do tak 31.07.2017, 20:18
Ryma tak ma,że odpowiedż jest taka-"Sanniki miastem będzie,ale tobie tylko w portkach ubędzie".
Zdziwiona Jola
Zdziwiona Jola 31.07.2017, 00:04
Brawurowo
Sanniczanka
Sanniczanka 29.07.2017, 21:17
Cieszę się jak nie wiem co.Wreszcie od tego termowego-siemranego,Gostynina się uwolnimy.Przy całym szacunku,dla przyzwoitych mieszkańców Gostynina.
Rysio z Klanu
Rysio z Klanu 30.07.2017, 23:51
Następnym krokiem będzie oderwanie od Powiatu Gostynińskiego i powołanie Księstwa Sannickiego z siedzibą w Lwówku... Tak mówią w gminie przynajmniej.
PSL
PSL 29.07.2017, 20:40
Bydlakowaty walerianie,złoty róg mieliście,ostał się wam jeno sznur,sznur.
walerian
walerian 30.07.2017, 09:39
Prawa miejskie to może wam nadadzą. Po tym wpisie jednak widać że kultury to to cię psl muszą jeszcze kilka pokoleń uczyć!
Jak ktoś jest związany z nierogacizną to już nawet prawa miejskie mu nie pomogą.
walerian
walerian 29.07.2017, 13:55
Może łącznie z nadaniem praw miejskich przenieść stolicę powiatu do Sannik ?
Sołtys Gorzewa może nadzorować położony na wsi szpital to i sołtys Sannik mógłby z automatu zostać starostą !
marek
marek 29.07.2017, 00:41
Kiedys byly tam Truskawki kilka Ladnych Diewoch a teraz ZERO
miasto wieś sanniki
miasto wieś sanniki 29.07.2017, 00:17
Miasto zabite dechami
Pieniędzy nie mają na nic i to ma być miasto ? Widocznie starają się o kasę żeby mieli na nowe samochody dla siebie bo na drogi chodniki latarnie ścieżki rowerowe to ich nie stać żałosne !!! Co za debile się zgodzili na takie coś ! Chyba same Sanniki bo nie wierzę że ktoś z poza Sannik ale gminy Sanniki się na to zgodzil ! Zawsze to będzie jedna wielka biedna wieś !


Za rok może niech się starają żeby stolica zostali

Porażka.

Pozdrawiam.
marek
marek 28.07.2017, 23:55
Sanniki beada miastem mpje pytanie kiedy gostynin zostanie Stolica Polski?
Prezydent m. st. Sanniki
Prezydent m. st. Sanniki 30.07.2017, 23:56
32 stycznia 3017 r.
Legion
Legion 28.07.2017, 22:53
Więcei zyskają jako miasto i dotacie się znajdą będzie lepiej jak było ale dopiero wtedy jak wszystkie mądre głowy w sannikach sie narzrą kasą przytoloną na lewo z jakiejś inwestyci tak hak to we miastach bywa i ich urzędach skarbnica sekretów
Mieszkaniec Sannik
Mieszkaniec Sannik 28.07.2017, 21:51
Najgorsza Gmina w okolicy. Zamiast za ciężką pracę i szukanie pieniędzy na inwestycje, tracą czas na łechtanie własnego ego. To, że Sanniki będą nazywać się miastem, nie znaczy, że nim będą. Ciężko nazwać tak miejscowość bez kanalizacji, fatalnej jakości wody ( w gorące lata jej brak). Miejscowość gdzie droga na osiedlu domków rodzinnych budowana jest 25 lat i wygląda jak gruzowisko.
Fajnie, że jest ten pałac, ale nie można nim wszystkiego tłumaczyć.
Bob budowniczy
Bob budowniczy 31.07.2017, 00:02
W Luszynie też mają pałac. A może by tak?...
Barcik
Barcik 28.07.2017, 22:47
Teraz nie ma gorącego lata a wody i tak często nie ma... nie wiem jaka "większość " poparla ten pomysl bo zadne to miasto...
Gumis.
Gumis. 2.08.2017, 23:32
Z góry było ustalone ,a to że chodzili z kartkami ,kto za,a kto przeciw ,to zmyłka ,ktoś będzie miał z tego profity. I pójdą ceny w górę ścieki śmieci woda ,podatek. Coś za cos. Ale będziemy mieć burmistrza ,a nie wójta ????????


Mieszkaniec Sannik
Mieszkaniec Sannik 29.07.2017, 01:22
"większość" nie poparła- nie było referendum. Konsultacje ( z imienia i nazwiska) to nie demokracja, której niby tak bronią w tej Polsce.
Wawrzonowa
Wawrzonowa 29.07.2017, 20:29
Kiej,takiemu przygłupowi,łopatą w pysk się nie przy...li,to nic nie zrozumie.
życzliwa
życzliwa 28.07.2017, 22:41
W obecnym powiecie,to szansy na nic nie mają.Lepiej póżno,niż wcale.
a niech tam
a niech tam 28.07.2017, 21:23
To KODziarstwo,PO-PSL-owe się doczekało.Powiata,diabli wezmą.Uprzejmie diabłów się prosi by tych kodziarzy,też wzieli.
Zuzanna
Zuzanna 28.07.2017, 20:12
Po powstaniu styczniowym,dwa miasta w tym regionie straciły status miasta,za aktywny udział w powstaniu.Był to Osmolin,oraz Iłów,ślady rynku są widoczne,do tej pory.Zapewne miasta w tej okolicy brakuje.Gratulować tylko tej społeczności należy,że pamięta o swych wspaniałych korzeniach.POZDRAWIAM.
Katarzyna
Katarzyna 28.07.2017, 19:24
Nigdy nie bedzie prawdziwym miastem. Nie ma porzadnej szkoly, miejsc pracy, ośrodków kulturalnych ani zadnych atrakcji dla trzeźwej czesci mieszkańców. Zadnego talentu organizacyjnego ani kreatywności. Najpierw postarajcie sie zrobic cos wartosciowego dla ludzi, a nie tylko pensje bierzecie za pilnowanie stołka. Żałosne!
xxx
xxx 28.07.2017, 18:35
tragedia
Zla
Zla 28.07.2017, 18:28
Jakie to miasto nawet pozadnej szkoly nie maja
sanniki
sanniki 28.07.2017, 21:27
A skad ty jestes ze u ciebie jest porzadna szkola?
zła
zła 23.08.2017, 10:39
z sannik
szok
szok 28.07.2017, 18:05
ŁO matko z córką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe