Poniedziałek, 11.12.2017, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

IdG odbija piłeczkę. Burmistrz przeliczył się z oskarżeniami?

  • 14.07.2017, 10:00 (aktualizacja 14.07.2017 10:58)
  • Bartosz Nowak
IdG odbija piłeczkę. Burmistrz przeliczył się z oskarżeniami?
Członkowie Inicjatywy dla Gostynina nie zgadzają się z oskarżeniami burmistrza, jakoby to oni ponosili winę za wygaszenie projektu uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W ich odczuciu, jest wręcz odwrotnie i to "ludzie włodarza" nie popisali się podczas przygotowywania projektu. Dowodem na to ma być uzasadnienie zawarte w rozstrzygnięciu nadzorczym wojewody.

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera punktuje nieprawidłowości, jakie jego zdaniem zawiera projekt uchwały przygotowany przez zespół roboczy, w którego skład wchodzili radni oraz urzędnicy. Wojewoda zakwestionował m.in terminy i czynności konsultacyjne, wskazanie wysokości środków przeznaczonych na budżet, wymóg podawania w karcie do głosowania numeru PESEL, ograniczenie wiekowe od lat 18, czy zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Członkowie IdG, min w osobach Romana Augustyniaka i Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej podkreślają, że większość, chociażby ostatnie 3 z wymienionych powyżej punktów, to pomysły urzędników, którzy ich zdaniem nie przyłożyli się do przygotowania poprawnego projektu uchwały.

Po czyjej stronie leży racja? Te kwestie urzędnicy i radni będą jeszcze wyjaśniać między sobą na komisjach Rady Miejskiej.
 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chłop
chłop 15.07.2017, 09:21
miastowe to une nie som to czemu we miasto sie wtoncajum? We sierakówku we basenie pływojom i minso piekom a we mieście chcom śmietankie spijoć.
pytam
pytam 17.07.2017, 14:02
CZY YBANE KODZIARSTWO PROTESTOWAŁO WCZORAJ Z BYDŁEM SB-eckim w Warszawie?
edek od kredek
edek od kredek 17.07.2017, 14:13
sam jesteś ybany pomiot pisowski.
wykidajło
wykidajło 23.07.2017, 20:14
Edek spoko daj na luz,pytam wie co pisze.Jeżeli potrzeba będzie-to wiadomo za kitę,kopa i spoko będzie.
lesniewic
lesniewic 15.07.2017, 05:34
:Członkowie IdG, min w osobach Romana Augustyniaka i Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej podkreślają..." akurat tych dwoje co w strone sierakowka bardziej, niz w gostyninie mieszkają. ŻAŁOSNE
pis wiadomo jak działa
pis wiadomo jak działa 14.07.2017, 23:05
dosyc pisu w miescie, do wyborów i wynocha.
rada
rada 26.07.2017, 06:48
Pajcia ty sobie lepiej chłopa poszukaj.
antykodziarz
antykodziarz 15.07.2017, 10:37
a 500+ bierzesz? i co wtedy ci PIS pasuje?
ojciec
ojciec 23.07.2017, 18:42
W buty sobie wsadź te 500+. Mam dwóch synów, którzy studiują i nie dostaję 500+ bo moje dzieci mają po 18 lat to według pis już nic nie potrzebują. Wiesz ile kosztują studia? Na pewno nie. Potem gdy skończą i pójdą do pracy to rząd szybciutko ich opodatkuje.
Legion
Legion 24.07.2017, 06:37
Jest pełnoletni to mu sie nie należy 500+ a i jak się dziecko chce edukowac to rodzice powinni oszczędzac na nauke własnego dziecka a nie żebrac od państwa mogą sobie we wakacie dorobic do nauki
ojciec
ojciec 25.07.2017, 22:43
Zamilcz buraku bo nie mogę słuchać tych twoich wypocin. Weź się za sprzątanie miasta to w końcu zrobisz coś pożytecznego dla mieszkańców a nie siedzisz sfrustrowany za tastaturą i naciskasz bez używania rozumu. 18 lat to nie znaczy, że musi tak jak tY ulice sprzątać nie ubliżając ludziom, którzy z nie ich winy popadli w tarapaty na swojej drodze życiowej. Różnie to bywa.
owca peowca
owca peowca 14.07.2017, 20:36
Pół funta kłaków daję,że budżet IndG,to tylko o kant d-py się na daje.
Legion
Legion 14.07.2017, 13:49
Odbija im w dardanelskich głowach toć jak przedszkolaki się tak zachowują
Półkotapczan
Półkotapczan 14.07.2017, 11:49
A polityk z miejscowości Leśniewice, to nie powinien być w sklepie?
żenuła
żenuła 14.07.2017, 10:45
Jak zwykle oni kryształowi a inni źli. Czy to czasem nie w gminie powinni tworzyć uchwały zamiast do miasta się wtrącać?

Pozostałe