Czwartek, 17.08.2017, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Wojewoda unieważnił uchwałę. Kalinowski: to wina radnych

  • 12.07.2017, 19:54 (aktualizacja 13.07.2017 16:00)
  • Bartosz Nowak
Wojewoda unieważnił uchwałę. Kalinowski: to wina radnych
Zgodnie z przypuszczeniami, Wojewoda Mazowiecki unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dziś wpłynęło rozstrzygniecie nadzorcze informujące o całkowitym uchyleniu uchwały. Burmistrz nie szczędzi słów krytyki pod adresem radnych IdG. Kto zawinił?

Zdaniem Pawła Kalinowskiego, zaistniała sytuacja to nic innego, jak pokłosie wydarzeń z prac komisyjnych. W skład zespołu roboczego wchodzili urzędnicy oraz radni miejscy i to właśnie tych drugich włodarz obarcza winą za negatywną opinię wojewody.

- Radni (głównie Inicjatywy dla Gostynina) w czasie prac komisji postawili na swoim i nie uwzględniali merytoryczno-prawnych uwag Zespołu Prawnego - pisze w na swoim profilu P. Kalinowski. - Efekt niestety dziś jest taki jaki jest. Prace nad projektem z pewnością zaczną się od nowa - pisze burmistrz.

Jak dodaje włodarz, przygotowany przez niego projekt - z pewnymi modyfikacjami - jest już gotowy i w każdej chwili może zostać przedłożony Radnym, lecz obawia się, że sprawa znów utkwi w martwym punkcie. Co w temacie do powiedzenia mają rajcy? Do tematu wrócimy.

 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

orion
orion 5.08.2017, 19:52
Cysorz,to ma klawe życie.Ta po lewo się modli,by cysarzowi,zawsze stawało.Ten,zaś po prawo,by nie stawało.Taka,to bieda nasza.
marek
marek 14.07.2017, 09:51
hihi is NEO I know haha
hihi
hihi 14.07.2017, 08:36
Nikt go już nie wybierze, teraz któraś z pań wygra , ciekawe która ?
Jestem z miasta
Jestem z miasta 14.07.2017, 10:05
Żadna nie wygra
hihi
hihi 14.07.2017, 11:09
KALINOWSKI NAPEWNO NIE WYGRA JUŻ WYBORÓW HAHAHAHAHAHAHAHAHAH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KoD
KoD 14.07.2017, 11:51
Twoja żona też nie wygra. Bierz się za pracę!
usa
usa 14.07.2017, 08:50
never any of them no one selects!
marek
marek 13.07.2017, 22:23
Legion o Ciebie zadbaja na Warjatkowie tylko sia zglos
wasyl
wasyl 13.07.2017, 21:11
Coś się jednak w świecie zmieniło. Dawniej błaźni walczyli o miejsce przy tronie; dziś walczą o tron!
rajca zdrajca
rajca zdrajca 13.07.2017, 20:05
Wiadomo,cysorz siedzi po środku,cysorz,tak ma.Cysorz swoimi dyryguje,Cysorz w galoty sra,ale wielbicieli ma.
Czesiek
Czesiek 13.07.2017, 19:55
Do artykułu na portalu gostynin info. pt "Burmistrz nerwowo. Czy sam "sobie strzelił" w kolano?.Komentarz postanowiłem umieścić tutaj z uwagi na obawę, że na gostynin info nie zostanie upubliczniony. Skoro opublikowany został na gostynin info. projekt uchwały dot. konsultacji społecznych w spr. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok (rzekomy projekt Burmistrza) i zarzuca mu się błędy, proszę autorkę (Panią Małgorzatę) o informację, kiedy i na posiedzeniu której komisji Rady Miejskiej, Burmistrz przedstawił radnym ten projekt? Projekt każdej uchwały (również tej w spr. Budżetu Obywatelskiego) winien być zaparafowany przez Zespół Prawny (adwokata, radcę prawnego), dopiero może trafić pod obrady komisji i kolejno sesji Rady Miejskiej. Ten opublikowany na gostynin info. nie zawiera akceptacji Zespołu Prawnego. Więc pytam - kto go przedłożył radnym? Kiedy? Kiedy był rozpatrywany przez radnych jako projekt Burmistrza?. O tym nie napisaliście. Mamy dość ciągłego przepychania się.Tylko wspólnie z Burmistrzem - radni IdG - moglibyście realizować dobre, służące mieszkańcom, przedsięwzięcia. Taka postawa - ciągła krytyka i przepychanie się - niczego nie wniosła nie wniesie. Momentami odnoszę wrażenie, że powrót Włodzimierza Śniecikowskiego (jako przewodniczącego) zmieniłby oblicze tej Rady.
Władek
Władek 14.07.2017, 17:51
Tu masz parafkę Burmistrza i prawników
http://wyslijto.pl/p…
http://wyslijto.pl/p…
Czesiek
Czesiek 14.07.2017, 18:57
Władek, a gdzie załącznik? i data komisji, na której był przedstawiony przez Burmistrza ten projekt?!!
Sierakówek
Sierakówek 14.07.2017, 11:25
Pan Włodzimierz Śniecikowski zastąpi Andrzeja Robackiego?
Jądrek
Jądrek 16.07.2017, 20:28
Pewnie,że zastąpi-przecież od dawna w jedną trąbę p-ierdzą.
omega
omega 14.07.2017, 20:28
Jestem za a nawet,przeciw,są sami siebie warci.
mieszkaniec
mieszkaniec 14.07.2017, 09:48
tak samo myśle bo to co sie wyprawia w tym mieście to droga do upadku
yfhnj
yfhnj 14.07.2017, 06:45
A czytałeś parę dni temu artykuł, że Państwo zaczęło konfiskować majątki pochodzące z przestępstwa? Skonfiskowano facetowi- przestępcy i jego córce, bo uznano, że działał pod jej przykrywką. Więc ja bym tu raczej Włodka nie plątał, bo będzie miał ważniejsze sprawy na głowie.
marek
marek 13.07.2017, 12:53
robacki ma mine no dobra i co dalej bo mi nudno
marek
marek 13.07.2017, 12:39
nie rozpedzi bo juz nastepne pokolenie powstaje i bedzie nastepna BANDA DEBILI
Kuwol
Kuwol 13.07.2017, 17:19
Masz rację bo wystarczy to zobaczyć i posłuchać. https://www.facebook…
komedia
komedia 13.07.2017, 09:31
Komisyje wielkie robią ale na niczym się nie znają
fakt
fakt 13.07.2017, 07:12
Tylko referendum rozpędzi tą "bandę"
Bronisława Bugdał
Bronisława Bugdał 13.07.2017, 08:09
Dotyczące odwołania lalusia!!!
laluś
laluś 13.07.2017, 12:43
Bronia ty jesteś jak pelargonia....zwiędła...i pomarszczona jak słoń pod pachami.
anty
anty 13.07.2017, 15:52
laluś nie obrażaj Pani Bronisławy ty cha....
Legion
Legion 13.07.2017, 16:47
Gówna sie nieda obrazić
laluś
laluś 13.07.2017, 16:26
Nie poniżam ty chu...
Legion
Legion 13.07.2017, 06:43
Dobrze bo można teraz zobaczyć komu zalerzy na mieszkańcach i kto będzie dbał o nas i nasze miasto a nie o własne interesy czy też swojch znaiomych , tak jak robi to idg
Bronisława Bugdał
Bronisława Bugdał 15.07.2017, 14:32
ty miękkim ***em robiony!naucz się poprawnie pisać i czytać,dopiero się wypowiadaj.Dla sympatyków lalusia jest portal adamskiego i jego purchody,więc tam spadaj.
Ślad
Ślad 15.07.2017, 14:53
Do Bronisławy:: Chłopcze z sąsiedniej wioski. Już kiedyś Ci pisałem żebyś trzymał ryjek na wodzy. Nie posłuchałeś! Dobrze, że Dominik ujawnił pewne historie o Tobie. Jesteś tylko pchlarzem, który pozuje do zdjęć i udaje zaangażowanego w sprawy mieszkańców. Niedużo czasu mi zajęło rozszyfrowanie Twoich głupich, dziadoskich pomysłów, podchodów. Handluj, a od porządnych ludzi precz! Jeszcze jeden taki Twój wpis, a ostro pojadę w sprawie Twojego priv.
Bronisława Bugdał
Bronisława Bugdał 17.07.2017, 09:24
Od straszenia podobno są duchy,już dawno przestałam się bać.
Bronisława Bugdał
Bronisława Bugdał 17.07.2017, 09:21
Co najwyżej to możesz sobie pomarzyć.
Kuwol
Kuwol 13.07.2017, 17:15
Pan Władysław powróci bo będzie wiecznie żywy w Gostyninie jak Lenin :)
Legion
Legion 14.07.2017, 06:33
Tego złodzieja już nikt nie chce na fotelu no chyba że elektrycznym
Bronisława Bugdał
Bronisława Bugdał 13.07.2017, 08:14
To lalusiowi nie zależy(tak się pisze),Bo to on nie dba o interesy mieszkańców,rozwalił miejsca pracy,nie powstały żadne nowe a wprowadził 2 razy podwyżki wody i ścieków,gdzie radni byli przeciw podwyżką-on dba o interesy swoje.Zdejm klapki z oczu,dzięki jego partii wszystko jest drogie jak nigdy wcześniej.
Były
Były 13.07.2017, 16:50
Praca jest tyle że po co mają pracować jak mops im kase daje u mnie w zakładzie potrzebnych jest 3 pracowników od roku szukamy do pracy i nikt nie przychodzi
fakt
fakt 14.07.2017, 07:20
Bo chu...a praca i płaca.Ot i masz odpowiedź.
Legion
Legion 14.07.2017, 20:40
Ja nie narzekam
niewolnik
niewolnik 13.07.2017, 17:11
A to bardzo ciekawe dlaczego,może ze względu na pisownie...,np. pisowni w tekście umowy o pracę?
elektorat
elektorat 13.07.2017, 15:53
i podwyższył pensje pracownikom miasta
Klara Piórkowska
Klara Piórkowska 13.07.2017, 08:37
Bo Burmistrz to nieudacznik, nic nie zrobimy, czekamy na nowego.
współczująca
współczująca 13.07.2017, 20:14
Klara,takie masz piękne imię.Tak się zastanowić należy,czemu taka jesteś żmija.Być może Piórkowski nie spełnia twoich oczekiwań,ponieważ,uprawia lewiznę.
Klara Piókowska
Klara Piókowska 14.07.2017, 08:29
Nieudacznik to nieudacznik nic się nie da zrobić, bronienie nieudacznika również.
Franiu
Franiu 16.07.2017, 20:24
Oj Klara,Klara powiedz se Klara-co z nami będzie,względem kochania?

Pozostałe