Wtorek, 20.02.2018, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Wakacyjne zmiany pogody - zabezpiecz samochód

  • 28.06.2017, 11:20
  • a m
Wakacyjne zmiany pogody - zabezpiecz samochód
Lato nie jest co prawda tak trudną dla samochodu porą roku jak zima, jednak powoduje pewne zagrożenia związane z gwałtownymi zmianami pogodowymi. Czy i jak zabezpieczyć przed nimi auto, żeby spać spokojnie bez obaw o jego zniszczenie lub zepsucie? Dowiedz się już teraz.

Letnie zagrożenia

Okres wakacyjny przypada oczywiście na lato, które charakteryzuje się mocno zmiennymi warunkami pogodowymi. Choć temperatura jest w miarę stała, często pojawiają się gwałtowne burze, porywiste wichury, gradobicia czy nawet powodzie i podtopienia. Są niebezpieczne nie tylko dla Ciebie i innych ludzi, ale również dla Twojego samochodu. Na szczęście istnieją sposoby, żeby go skutecznie zabezpieczyć przed potencjalnie groźnymi, letnimi zjawiskami atmosferycznymi.

Garaż, kryty parking, plandeka

Przed gradobiciem i ulewnym deszczem uchronisz swoje auto, pozostawiając je w garażu lub na krytym parkingu. Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym albo budynku z garażami bądź parkingiem podziemnym, nie masz z tym problemu. Dodatkowo cieszysz się chłodnym wnętrzem auta w gorące dni, podczas gdy inni kierowcy prawie się roztapiają w nagrzanych jak puszki samochodach. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na garaż lub kryty parking. Kto mimo ich braku chce skutecznie uchronić samochód przed gradem i deszczem, może zainwestować w specjalną plandekę i okryć nią auto na czas opadów.

Poczuj się bezpiecznie z ubezpieczeniem AC

Niestety, garaż, kryty parking czy plandeka nie zawsze chronią przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Załóżmy, że w wyniku wichury na Twój samochód spadł konar drzewa i zniszczył go całkowicie podczas Twojego pobytu poza domem, gdy parkowałeś przy ulicy, a nie w garażu. W takiej sytuacji jedynym sposobem na uchronienie się przed stratami jest ubezpieczenie autocasco. Dowiedz się o nim więcej na stronie najtaniejuagenta.pl.

Dzięki autocasco Twój majątek w postaci auta jest chroniony przed ryzykiem utraty wartości z powodu zniszczenia przez zjawiska pogodowe. Jeżeli posiadasz aktualne AC, w razie szkód wywołanych wichurą, burzą, gradobiciem czy podtopieniem otrzymujesz odszkodowanie w odpowiedniej wysokości. Ponadto autocasco pozwala Ci starać się o rekompensatę m.in. za utratę auta po kradzieży, zniszczenia spowodowane wandalizmem czy szkody po zwykłej stłuczce na parkingu.

W przeciwieństwie do obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które łatwo znajdziesz w porównywarce OC, autocasco wybiera się nie pod względem ceny, lecz zwracając uwagę na zakres ochrony. Liczy się także jakość obsługi towarzystwa, dlatego przed podpisaniem umowy na AC sprawdź oceny PZU, Warta, AXA czy Allianz – opinie na temat wybranej przez Ciebie firmy łatwo znajdziesz w Internecie.

a m
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 28.06.2017, 13:05
NEo Legion Was to nie Tyczy jedynie Plandeki macie pod nimi mieszkacie pod ta bystra woda pierzecie swoje Gacie

Pozostałe