Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Pijany prokurator z Kutna zaatakował policjantów

  • 18.05.2017, 16:30
  • Bartosz Nowak/Tomasz Zagórowski
Pijany prokurator z Kutna zaatakował policjantów
Sławomir E., który do niedawna piastował funkcję prokuratora rejonowego w Kutnie, w ubiegłym tygodniu został zawieszony w czynnościach. Wiele wskazuje na to, że po imprezie w Łodzi, będąc pod znacznym wpływem alkoholu zaatakował policjantów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już łódzka prokuratura.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi zawiesiła Sławomira E. w czynnościach. Przeciwko śledczemu wszczęto także postępowanie służbowe.

- W piątek sprawa została przekazana Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Szczegóły sprawy są ustalane – mówi prokurator Maciej Kujawski z Prokuratury Krajowej.

- W Prokuraturze Regionalnej w Łodzi prowadzone jest przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego postępowanie wyjaśniające. To taki sam etap postępowania jak postępowanie przygotowawcze w przypadku postępowania karnego. Natomiast w ubiegłym tygodniu prokurator okręgowy w Łodzi, jako przełożony dyscyplinarny, podjął decyzję o zawieszeniu prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kutnie w pełnieniu obowiązków służbowych. Decyzja nie jest prawomocna, dlatego o jej przyczynach nie mogę powiedzieć - mówi Krzysztof Bukowiecki (na zdjęciu, prawy dolny róg), rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Śledczy zbierają więc materiały, które w przyszłości mogą posłużyć w postępowaniu dyscyplinarnym przeciwko E.

Cała sytuacja ma prawdopodobnie ścisły związek z wydarzeniami z ubiegłego tygodnia, w których czynny udział brał E. Jak udaje nam się nieoficjalnie ustalić, były prokurator rejonowy miał wdać się w szamotaninę i uderzyć, prawdopodobnie w nogi, jednego z policjantów z VII komisariatu policji w Łodzi. Sytuacja zaczęła się od tego, że E. na jednym z łódzkich osiedli zakłócał spokój i "dobijał" się do jednego z mieszkań. Zaniepokojeni lokatorzy wezwali policję. E. miał być kompletnie pijany, prawdopodobnie miał zakrwawioną twarz. Oprócz uderzenia mundurowego miał także grozić policjantom, twierdzić, że "wszystkich ich wyp... z roboty". Miał także kierować groźby w stronę ratowników medycznych. Po tej sytuacji trafił na izbę wytrzeźwień. Kilka dni po tych wydarzeniach podjęto decyzję o jego zawieszeniu i wszczęciu przeciwko niemu postępowania służbowego.

Bartosz Nowak/Tomasz Zagórowski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maniaNa
maniaNa 20.05.2017, 20:22
Proszę bardzo,prywatnie sobie po rozrabiał w Łodzi i problem ma.W Gostyninie,przed laty,to burmistrz zawsze nabzryngolony,po mieście latał i problemów,nie miał.
bywa i tak
bywa i tak 18.05.2017, 20:45
W moim bloku,też taki mieszka nerwowy.Jest on wyznania PZPR-PO-PSL-owego.Powiadają,że ORMO-wcem był.Zapewne jest coś narzeczy,ma białą pałę i kask z napisem MO.W tym kasku i pałą,po klatce biega i klnie,tak z parteru,na czwarte piętro i z powrotem.
I.
I. 18.05.2017, 22:38
Nie nawiązane do tematu ,to już pewnie z 80lat ma i był pewnie milicjantem, a tu wątek jest o obecnym prokuratorze.
Legion
Legion 18.05.2017, 16:50
I sie niema co dziwić ilu niewinnych ludzi było ukarane przez takiego człowieka ja o pije w robocie tak odpowiedzialnej.

Pozostałe