Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Czy na rogu al. Popiełuszki, Wojska Polskiego i Bema potrzebna jest nowa organizacja ruchu?

  • 17.05.2017, 07:00 (aktualizacja 17.05.2017 07:42)
  • Michał Michalak
Czy na rogu al. Popiełuszki, Wojska Polskiego i Bema potrzebna jest nowa organizacja ruchu? Michał Michalak
Z taką propozycją wystąpił do starostwa powiatowego Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gostyninie. Po ewentualnych zmianach Bema przestałaby być ulicą podporządkowaną, tak jak to wygląda teraz.

Ruch na skrzyżowaniu miałby formę okrężną, ale nie byłoby to klasyczne rondo, tylko jego skromniejsza wersja, która pozwoliłaby zaoszczędzić na całej inwestycji - jej koszt szacuje się na od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. złotych.

- Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie - mówi starosta gostyniński Tomasz Matuszewski. - Nadal czekamy na uzasadnienie wprowadzenia zmiany organizacji w tym ruchu, bo taka propozycja padła już jakiś czas temu, ale ciągle nie wiemy dlaczego. Wydajemy środki publiczne, w związku z tym chcemy otrzymać konkretne odpowiedzi, bo pytań jest dużo: czy obecny system organizacji ruchu powoduje na tym skrzyżowaniu jakiekolwiek zagrożenia? Jeśli tak, czy potwierdzają to policyjne statystyki? Czy tworzą się tam zatory, korki? W końcu, czy nowa organizacja ruchu nie wpłynie na sytuację na znajdującym się nieopodal skrzyżowaniu al. Popiełuszki z ul. Jana Pawła II?

W sprawie zmiany organizacji ruchu na rogu: Wojska Polskiego, Bema oraz al. Popiełuszki będą się odbywały kolejne spotkania.

- Jeśli otrzymamy na nich odpowiedzi na frapujące nas pytania, to nie wykluczam, że uda się wyasygnować środki na realizację tego zadania - dodaje Matuszewski.

Z kolei w 3. kwartale tego roku, niezależnie od decyzji starostwa, rozpocznie się remont ul. Bema, która podlega pod urząd miasta.

 

Michał Michalak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hahahaha
hahahaha 18.05.2017, 14:52
Robić robić byle robić
marek
marek 18.05.2017, 13:39
Niech postwja wieksza reklame to napewno bedzie widac
edek bez majtek
edek bez majtek 17.05.2017, 20:00
Rondo to jest potrzebne,ale na skrzyżowaniu ul.Jana Pawła II,oraz Popiełuszki i tego nie szczęsnego Mikołajczyka,wsiowego ulubionego.Ale,knota tego wiadomo kto uwalił.Kiedy knot padnie i rondo będzie-to problemu,nie będzie.
ja
ja 17.05.2017, 15:13
Uważam ze zmiana jest zbędna. Narobi to więcej szkody niż pożytku. Wystarczy namalować linie które z pewnością pomogą.
edek od kredek
edek od kredek 17.05.2017, 07:28
Najwięcej krzyczą i mieszają ci, którzy się mało znają - czytaj "niedzielni kierowcy" lub panowie zza biurka z "warszafki". Wystarczy tylko rozmalować segregację ze wskazaniem linii warunkowego zatrzymania (lub nawet bezwzględnego) i po kłopocie. (mini) Rondo to niech sobie dyrektor MZDW na plecach wymaluje i pomiesza ale ręką w gaciach.

Pozostałe