Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego szkół specjalnych

  • 15.05.2017, 09:48
  • KPP Gostynin
Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego szkół specjalnych KPP w Gostyninie
W piątek w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie po raz pierwszy odbyły się X Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno –wychowawczych. Również gostynińscy policjanci i strażacy zaangażowali się w jego organizację.

Misją turniejów BRD jest to, aby poprzez zabawę uczyć dzieci i młodzież bezpiecznego poruszania się po drogach, wyrobić nawyk rozważnego i mądrego korzystania z dróg. Przedsięwzięcia te znacząco przyczyniają się do podniesienia poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Gostyninie.

Oprawę techniczną zapewnili prawdziwi profesjonaliści. Test wiedzy nadzorowali gostynińscy policjanci, a znajomość pierwszej pomocy przedmedycznej strażacy z OSP w Sierakówku. Za część praktyczną tj. tor przeszkód i poruszanie się po miasteczku rowerowym odpowiedzialni byli instruktorzy z miejscowych ośrodków szkolenia kierowców.

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowały się szkoły specjalne z Płocka, Gostynina, Płońska, Szydłowca i Mławy. Do Gostynina przyjechało 7 drużyn składających się z 3 gimnazjalistów.

Wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami. W klasyfikacji grupowej I miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Specjalnego w Szydłowcu. Natomiast indywidualnie – uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Płońska.
Przy okazji turnieju uczniowie mieli możliwość obejrzenia pojazdów wykorzystywanych przez Policję i Straż Pożarną. Ponadto policjanci przygotowali dla dzieci atrakcję – bieg w alkogoglach.

KPP Gostynin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe