Piątek, 20.10.2017, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Prezes zamku: nie jestem "Misiewiczem"

  • 28.04.2017, 09:00 (aktualizacja 28.04.2017 09:41)
  • Bartosz Nowak
Prezes zamku: nie jestem "Misiewiczem"
Spektakularne roszady na stanowisku prezesa gostynińskiego zamku nie umknęły uwadze opozycji burmistrza. Oberwało się również obecnemu szefowi spółki, Pawłowi Gostyńskiemu, któremu nie oszczędzono porównań z... ulubieńcem ministra Antoniego Macierewicza. Sam prezes podkreśla, że odcina się od jakichkolwiek koligacji politycznych i w rozmowie z naszym reporterem zdradza kulisy swojej nominacji.

Z początkiem kwietnia na zamku ruszyła karuzela, którą rozkręciła Rada Nadzorcza spółki. Ta podjęła bowiem decyzję o zwolnieniu z funkcji dotychczasowej prezes, Aleksandry Buławy, której poczynania nie uzyskały odgórnej aprobaty. Na jej miejsce wskoczyła prezes sprzed kilku lat, Iryna Filipczak, lecz i ona, po zaledwie tygodniu, pożegnała się ze stanowiskiem. Tym razem tymczasowym prezesem został Paweł Gostyński, który do tej pory pełnił funkcję podinspektora do spraw promocji miasta w magistracie. Wśród osób nieprzychylnych burmistrzowi szybko pojawiły się głosy mówiące o "solidarnościach partyjnych i politycznym kumoterstwie rodem z rządu Prawa i Sprawiedliwości".

Nowy prezes ze spokojem odpiera jednak zarzuty i zapewnia o swojej apolityczności.

- Pani Iryna sama podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji. Radzie Nadzorczej zależało na tym, aby na stanowisko powołać kogoś z Wydziału Promocji. Urzędnicy wskazali na mnie - mówi Paweł Gostyński. - Nie jestem "Misiewiczem". Nie chciałbym również, aby utożsamiano mnie z jakąkolwiek partią, staram się być ponad tym. Nowe stanowisko traktuję jako wyzwanie zawodowe, czuję się zmotywowany i dołożę wszelkich starań, aby wywiązać się z powierzonych mi zadań - przekonuje prezes.

Paweł Gostyński z zamkiem związał się umową na czas określony, funkcję prezesa pełnić będzie do końca lipca, konkurs nie został bowiem jeszcze rozstrzygnięty i do ostatnich dni czerwca spodziewać się można napływu zgłoszeń kandydatów. Czy obecny szef spółki utrzyma swoje stanowisko? O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

atometomek
atometomek 4.05.2017, 17:51
prezes zamku he he ciekawe za ile miesięcznie
miś
miś 2.05.2017, 11:18
Gostyński miś na miarę naszych mozliwości
Czytelnik
Czytelnik 30.04.2017, 16:08
Niech zburza zamek a na jego gruzach wybudują plac zabaw
He he
He he 2.05.2017, 19:47
Smiejta sie smiejta z idg i ich placy zabaw i siłowni tylko ciekawe co wy pisowcy powiecie przed kolejnymi wyborami spoleczenstwu gostynina za brak czegokolwiek z waszej strony poza zaytrudnionymi łosiami na stanowiskach z płocka. ho ho bo mnie juz nie nabierzecie.
eh eH
eh eH 16.05.2017, 20:08
Łosie,to w Gostyninie też mieszkają i dobrze się mają.
Legion
Legion 1.05.2017, 10:31
Albo siłownie dla seniorów
trzy ćwiartki
trzy ćwiartki 30.04.2017, 19:32
Czytelniku,to nie zamek,tylko budynek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.Komunisty,tak miały,że ciemne se były.Wykombinowały,że to zamek przy okazji,jak to mieli w zwyczaju,kasę na lewo sobie zadoili.Ot,to.
trzy ćwiartki
trzy ćwiartki 30.04.2017, 14:55
gost.tak,szczerze,trzech kolejnych prezydentów po 1989r,po mydło się schylało- i dobrze ,na tym wyszli.
wiśnie
wiśnie 1.05.2017, 07:40
księdzu?
gost
gost 30.04.2017, 14:08
schylać się po mydło to wstyd
mamarekrek
mamarekrek 30.04.2017, 00:31
Tymi Kobietami sa Legion Neo i ich Rodzice
marek
marek 30.04.2017, 00:02
Dla Kupujacego mam Ci cos do sprzedania
kupujący
kupujący 29.04.2017, 19:38
kupiłem od człowieka telewizor i działa do dzisiaj, polecam tego allegrowicza
elektronik
elektronik 29.04.2017, 20:28
Kupiłeś gamoniu,odbiornik telewizji TVN,zapewne,mózg masz zafajdany.Szkło matołkowe,zrobiło tobie biedaku wodę,z resztek co zostało.
kupujący
kupujący 29.04.2017, 21:27
Chyba cie stara klapkiem bije albo już dawno z chałupy wyrzuciła że takie farmazony wypisujesz. Ty i ten marek to chyba bracia jesteście
Legion
Legion 1.05.2017, 10:35
Marka matka puszczała sie za młodych lat i narobiła mu braci i sióst całe stada że on sam nie wie ile ma rodzeństwa
Szkło matołkowe
Szkło matołkowe 29.04.2017, 23:24
Pozdrawiam,ciebie kupujący.
Kozłoski
Kozłoski 29.04.2017, 19:04
Skibor młotku,komentarz ma być krótki,zawierać treść i podsumowanie.Ale masz szansę,matura się zaczyna 4 maja,o godz.8.Powodzenia,Kozłoski życzy.
Skibor
Skibor 29.04.2017, 13:59
Tak sobie patrzę i czytam wiadomości "górnolotnie" z tego kochanego miasteczka.Gostynin to dokładny obraz naszej Polski - naród podzielony,jednym się przelewa a innym nie starcza do pierwszego - co to ma być! Tak jest od samej góry do samego dołu już od prawie trzech dekad tylko teraz jeszcze bardziej to się nasila bo poprzednie ekipy "nierządu" zadbała by wszystko było OK ale dla swoich kolesi i swoich rodzin a teraz to lament "bo oni mają a nam nie dają" i nie będą dawać bo lewusy sami rozpętały wojnę przez chciwość, właśnie przez afery sztucznie napędzane włącznie z u***niem poprzedniego burmistrza.Chcą budować kolejny supermarket ?To jak najbardziej wskazane - notabene jak pisałem gdy powstawał Kaufland że jeszcze powstanie kilka marketów bo inwestorzy wyczuli kasę w tym mieście,szkoda tylko że nie rodzimy biznes a zachodni trzepie naszą kasę wypracowaną przez nas za granicą także i moją,a kto zgadnie ilu pojechało z Gostynina za pracą za granicę?Ilu pozostawiło tu rodziny,dzieci i zony?Heh - tego nie wie nikt ale z pewnością tysiące mieszkańców.
pkieł
pkieł 29.04.2017, 16:42
Nie wiadomo do czego przyczepić ten komentarz. Misiewicz jest w każdej dziurze, zwanej Gostynin także. A to kolejny i tyle. Wywody i tematy przykrywki tu nie pomogą jest ludzkim panem i kolesiem i już. Miejsca tam z pewnością nie zagrzeje bo już niedługo kolejne wybory i kolejne stołki do obsadzenia.
Baśka
Baśka 29.04.2017, 13:06
O fotel Burmistrza w 2018 roku ubiegać się będą m.in. 3 kobiety
Qwerty
Qwerty 29.04.2017, 21:34
Będą się ubiegać? Chyba będą się biły!
Skibor
Skibor 29.04.2017, 18:56
Ale fotel burmistrza można wystawić na licytacje i każda Pani będzie go miała na własność. :P
to ja
to ja 29.04.2017, 16:35
do Baśka: oraz 3 mężczyzn. Zgadnijcie kto oprócz Kalinowskiego.
wiarygodny
wiarygodny 29.04.2017, 18:57
Zapewne termowy,oraz kulega z PSL,oraz cyganka z łąkowej.To są sztuki trzy.Zapewne ten gniot z Sierakówka,to sztuk cztery.Ten piąty wiadomo-ni w d.pe,ni w oko.Ten szósty,to cudeńko i tego-się trzymamy.
Lilka
Lilka 29.04.2017, 17:32
Myślę, że Pan Kujawski i Zamalowany
Maniek
Maniek 30.04.2017, 12:24
Kujawski powinien ale Zamalowany chyba nie.
kujaski tak
kujaski tak 4.05.2017, 22:23
ale na wczasy do ciechocinka do sanatorium.
romek
romek 4.05.2017, 22:31
daj spokój, do pięt mu nie dorastasz
marek
marek 29.04.2017, 12:06
Boze zlituj sie nad Tymi Kretynami co tu pisza Wy Debile Ja Wam przebaczam isie za Was Kundle modle
edek od kredek
edek od kredek 4.05.2017, 08:16
Ludzi od kundli wyzywasz a twa matka się puściła i wyszedł taki pies jako ty....
J.opo.
J.opo. 29.04.2017, 10:24
Niechce mieć już nic wspólnego z Gostynińskim Pisem, mimo, że głosowałam na tę Patrtię. Jestem zawiedziona, postawą Burmistrza, załatwia wszystko po znajomości ( jednak), czekamy na odejście pana, na szczęście nic nie trwa wiecznie, będziemy mądrzejsi, przy urnach.
kwiecień
kwiecień 29.04.2017, 19:15
J.opo,taka ciebie czeka bieda.Obecny,p.burmistrz to następną kadencję ma pewną.Tylko jedna urna,tobie biedaku pomóc może.
j.opo
j.opo 29.04.2017, 20:14
Nic ten pierdoła Burmistrz nie robi. nikt juz na niego nie zaglosuje. hahahhaha
Gostynianin
Gostynianin 29.04.2017, 20:25
Jeszcze się zdziwisz ile osob zaglosuje
Ja tez, bo to uczciwy czlowiek
j.opo
j.opo 30.04.2017, 21:10
Uczciwy, ale nic nie robi.
p
p 16.05.2017, 21:23
Pracy nie organizuje dla wszystkich ludzi.
Łempicka
Łempicka 29.04.2017, 22:34
Ja też zagłosuje na P. Kalinowskiego
Robert
Robert 29.04.2017, 04:47
Zozdrośniki juz komentują widać kogo ściska :)
Aneta
Aneta 28.04.2017, 23:36
lata podlizywania sie burmistrzowi zaprocentowały...
Sabina
Sabina 28.04.2017, 21:24
Branzla tego,to Gostynińska Wspólnota Samorządowa,se zakombinowała.Teraz,takie jest zapytowywanie?Gdzie,ten GWS jest.Na odpowiedż,nie czekam-ponieważ wiem,że siedzi w d.upie.
Ciort
Ciort 28.04.2017, 21:12
Tom czornom z promocji szkoda że nie wzieli
Cyganka z Łąkowej
Cyganka z Łąkowej 28.04.2017, 20:24
Przed kilku laty,to wszelkiej maści komuniści miasto to okradały.Okradły do d.upy się udały,natomiast miasto,omal zmarnowały.
niestety
niestety 28.04.2017, 20:17
Tak na oko,miły i ciepły facet.Bardzo,temu Panu życzę,by,jak to się powiada udało.Ale,mój kot Guciu,podpowiada-że się,nie uda.
ooooo
ooooo 28.04.2017, 19:26
tera to jak toto dopali ten zamek to w kosmosie bedziem
łoj tam
łoj tam 28.04.2017, 21:43
Pilnuj,przy tym oooo,by jaj,tobie przy starcie nie urwało!
razem z pawełkiem
razem z pawełkiem 28.04.2017, 16:08
takie same specjalisty, ale gostynin zaluje wyboru pawła gawła dzis.
babcia
babcia 28.04.2017, 21:49
Razem z pawełkiem,tłumaczyłam tobie gamoniu,by nie pisał komentarzy.Matury,nie zdałeś,ojciec twój,taki nerwowy,to gdyby nie ja-to za jaja,powiesił ciebie by.
edek od kredek
edek od kredek 28.04.2017, 14:30
jesteś, jesteś..... nawet sam bardzo nie pojmujesz tego jak blisko ci do misiewicza, choć nazywasz się gostyński. fuchę dostałeś po znajomości i nie da się tego faktowi zaprzeczyć. ale już tam dla pana panie prezesie rychtują taczki na żelaznym kółku.
antoś
antoś 28.04.2017, 13:38
Jesteś, jesteś tylko zamiast parasola trzymasz za słowo
mefedron
mefedron 28.04.2017, 13:12
misiewicz był aptekarzem, a ten nasz prezes mial apteke ale z innymi lekami. Ludzie pamiętają!. Amen
Kozłoski
Kozłoski 28.04.2017, 22:23
mefedron,23 na plus,jeden na minus.Zapewne,ten twój zakalec co pod pachami masz,tak na internautów działa.Dopalacz,to 27 ma .Więcej,się nie onanizujcie,bo to zdrowiu szkodzi.
dopal acz
dopal acz 28.04.2017, 13:03
jest gorszy niż Misiewicz, bo tamten zrezygnował z barw żeby nie psuć wizerunku a ten ubiera się w nie, kiedy trzeba osiągnąć korzyść! Wstyd!
dno
dno 28.04.2017, 12:33
dno
Depro
Depro 28.04.2017, 11:42
Weź się nie osmieszaj typie, już dość śmieszny jestes
j
j 28.04.2017, 11:36
gostynin ciagle idzie w kierunku dna.. kiedy to sie skonczy? niekompetentni ludzie po znajomosciach politycznych na stanowiskach majacych wplyw na cale miasto. żenujące...
J majtkoski
J majtkoski 28.04.2017, 23:15
Taki,to brzydal i *** jesteś.W majtkach,nie zdrowo sobie majstrujesz i się cieszysz,że niby innym interes psujesz.
Były
Były 28.04.2017, 16:01
Zeby sie skonczyło to musi dobić do dna i wtedy jeśi będzie ktoś mądry z jajami jako burmistrz to sie odbije od dna do ktorego zmierza szybko
czytelnik
czytelnik 28.04.2017, 10:57
nie Misiewiczem to wskaż jakie masz zasługi, jak promowałeś miasto, za co Ci płacono. Promocja Gostynina jest na poziomie zerowym, włącznie ze stroną urzędową.
jakie masz chłopie sukcesy, pomysły, co zrealizowałeś do tej pory, bo pstrykanie zdjęć to trochę mało, nie uważasz?
Tata
Tata 29.04.2017, 21:41
Romek synu to ty?
ale jaja
ale jaja 28.04.2017, 10:51
Chłopie weź się nie ośmieszaj razem z Kalinowskim. Nawet jeśli z promocji trzeba było kogoś to logika i kultura nakazuje na takie stanowisko przesunąć zarządzającego wydziałem Panią Świderską.
to ja
to ja 28.04.2017, 10:25
Ale jaja, ale jaja. Popatrzcie kto jest w radzie nadzorczej, sami fachmani. Zresztą i Burmistrz też "fachman".
ubaw po pachy
ubaw po pachy 28.04.2017, 09:55
Ta....nie jesteś...ha ha ha

Pozostałe