Piątek, 20.10.2017, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

"Nie" dla rewitalizacji Gostynina. Urząd Marszałkowski dał czerwone światło

  • 26.04.2017, 07:00 (aktualizacja 26.04.2017 07:30)
  • Bartosz Nowak
"Nie" dla rewitalizacji Gostynina. Urząd Marszałkowski dał czerwone światło
Nawet kilkumilionowe dotacje na rewitalizację miasta przeszły Gostyninowi koło nosa. Program przygotowany przez urzędników miejskich nie zyskał bowiem aprobaty ekspertów powołanych przez Urząd Marszałkowski w Warszawie. Szansę na uzyskanie dotacji nie zostały jeszcze pogrzebane, lecz, aby nie utknęły w sferze marzeń, program rewitalizacyjny czekają gruntowne poprawki.

O to, "co z Programem Rewitalizacji Gminy Miasta Gostynina?" pytała w ostatnim czasie Mariola Józwiak-Weclewska. Liderka Gostynińskiego Centrum Rozwoju przytacza słowa przedstawicieli Urzędu Miasta, którzy podczas listopadowych konsultacji Programu Rewitalizacji zapewniali, że w ramach rewitalizacji zaplanowano przeprowadzenie szeregu działań, które nadadzą miastu nowego blasku.

- Minęło 5 miesięcy. Niektórzy wnioskodawcy złożyli wnioski o dotacje, inni chcą w najbliższych dniach złożyć projekty w ramach Działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych RPO WM. Termin mija 28 kwietnia. Tymczasem nie ma konkretnej odpowiedzi z UM na kierowane przeze mnie od kilku tygodni pytania, kiedy Program Rewitalizacji zostanie wpisany do wykazu prowadzonego przez Urząd Marszałkowski - apeluje M. Józwiak-Węclewska.

W odpowiedzi burmistrz przekonuje, że Urząd nie bagatelizuje sprawy i wyjaśnia, że program został poddany procedurze zmierzającej do uzyskania wpisu w wykazie Gminnych Programów Rewitalizacji Województwa Mazowieckiego, lecz... niestety, ocena programu dokonana przez ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego była negatywna.

- Zaproponowany przez Gostynin program działań rewitalizacyjnych oraz wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, nie spotkał się z pozytywną oceną ekspertów z Warszawy. W uzasadnieniu do oceny wskazali tym samym na konieczność kompleksowego przemodelowania założeń do rewitalizacji planowanej do realizacji w Gostyninie, tak aby docelowo możliwym było uzyskanie wpisu w wykazie oraz ubieganie się Miasta o dofinansowanie zewnętrzne do działań rewitalizacyjnych - pisze w swoim oświadczeniu burmistrz.

Czy miasto zdoła sprostać wymaganiom Urzędu Marszałkowskiego? Do tematu wrócimy. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Felek
Felek 5.05.2017, 12:12
każdy wie, że to robota AKS, Struzik nie dal, bo przeciez burmistrz nie z jego ideologi
Kasik
Kasik 29.04.2017, 20:33
Ostatnia rewitalizacja - na miarę pożal się - to parkingi przy Skrze z widokiem na zamek ,potem będzie asfaltowanie drogi przy Skrwie - no może jeszcze jakieś piaskownice inne - więcej pomysłów nie widzę - d
kabareciaż
kabareciaż 27.04.2017, 07:14
Mariolkę znam jedną, tą z kabaretu, a ta Gostynińska ma dużo z nią wspólnego
Rzepecki
Rzepecki 26.04.2017, 21:10
To ja,wiadomo to ***,nie przejmujcie się chłopaki.
spoko będzie
spoko będzie 26.04.2017, 20:23
Nie jest jeszcze taka stara,dwa razy 500+,i gitara gra.
Sondecki
Sondecki 26.04.2017, 20:03
Ta guła,to jeszcze roboty nie znalazła.Czepia się Gostynina,jak rzep psiego ogona.
Maniek
Maniek 26.04.2017, 18:13
inżynierowie z Gostynina pracują na terenie całego Mazowsza pomagając pozyskać fundusze dla miast i instytucji ... dlaczego nasze miasto ich nie dostrzega?
co jeszcze
co jeszcze 26.04.2017, 13:12
Co jeszcze Kalinowski może spie..ć?
odpowiedź
odpowiedź 26.04.2017, 18:33
Może się ze schodów spie..ć.
klema
klema 26.04.2017, 13:51
Jeszcze półtora roku.
jeszcze co
jeszcze co 21.05.2017, 15:13
Jeszcze,półtora roku i ty klema będziesz miał mokro w kroku.To,nie grożba,tylko samo życie.
grześ
grześ 26.04.2017, 11:47
znowu z***i temat...
asy
asy 26.04.2017, 11:27
same asy miejskie urzędasy. oni to tylko potrafią babcie co sprzedaje pietruszkę o 1 zł opłaty targowej ścigać a nie program rewitalizacji cały tworzyć miliony pozyskiwać. Takich speców mamy
poświąteczny wacek
poświąteczny wacek 26.04.2017, 17:28
Jeszcze ten co zbiera się żali po internecie jak to mu nie dobrze po świętach do pracy wracać
nie da się ukryć...
nie da się ukryć... 27.04.2017, 12:57
melepeta...
Legion
Legion 26.04.2017, 10:22
Debilizm kosztuje ale nas mieszkanców niewarzne kto zawinił z urzędników ale ta osoba powinna wyleciec
 zainteresowany
zainteresowany 26.04.2017, 08:59
Myślę, że tylko jedna osoba wie, jak napisać program rewitalizacji dla Gostynina, by uzyskać dotacje dla miasta....to pani Mariola. Niejednokrotnie udowodniła skutecznie swój profesjonalizm nie tylko w tym zakresie...Może trzeba właśnie poprosić kogoś, kto się naprawdę na tym zna....???...oczywiście dla wspólnego dobra naszego Gostynina...
Jenny
Jenny 26.04.2017, 09:12
Udowodniła zwłaszcza w Starostwie. Nikt nie przedłużył umowy.
to ja
to ja 26.04.2017, 09:11
zainteresowany ale mnie rozśmieszyłeś. Czyżby Głodowski z Walochem widzieli w niej kandydatkę na burmistrza? A co Ona takiego dobrego zrobiła, podaj przykłady.
A.Waloch
A.Waloch 26.04.2017, 20:37
Szanowny lub szanowna to ja.Dziękuję za pamięć ale jeśli można,to proszę swe zainteresowania skierować na osobę bardziej szacowną niż moja.Będę wdzięczny.
to ja
to ja 27.04.2017, 07:51
A czy Pan dementuje , że rozmawiał z Panią
Węclewską w sprawie kandydowania ?
neutralny
neutralny 26.04.2017, 13:56
Nie sadźcie, bo zostaniecie sami osądzeni!!! Co ludzie...!!!
Były
Były 26.04.2017, 16:10
A co ty z innej wiary ? Wersetami nas tu straszysz a pśik diable kochany
neutralny
neutralny 26.04.2017, 13:56
Co za ludzie!!!
ul
ul 26.04.2017, 12:38
podwórko nivea? pszczoly?
to ja
to ja 26.04.2017, 13:22
jeszcze Elgo

Pozostałe