Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Chinki opowiedziały o swojej ojczyźnie uczniom z SP1

Chinki opowiedziały o swojej ojczyźnie uczniom z SP1 SP1 Gostynin
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie społeczność szkolna miała zaszczyt gościć obywateli Chin. Spotkanie odbyło się w sali teatralnej, gdzie uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat kraju zaproszonych kobiet. Młodzież zaciekawiły szczególnie chińskie tradycje, kultura i stroje.

Do gostynińskiej szkoły przybyło sześć pań z Chin. Na początku spotkania specjalnie zaproszeni goście zapoznali uczniów z chińską kulturą, obyczajami i językiem. Młodzież z Jedynki nauczyła się chińskiej piosenki oraz sposobu witania się w Chinach. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty. Jedna z grup uczyła się pisać chińskie znaki, zaś druga wycinała tradycyjne, chińskie ozdoby z papieru. Po warsztatach wszyscy mieli okazję spróbować tamtejszych przysmaków. Młodzieży bardzo podobało się spotkanie z Chinkami:
- W skali od zera do dziesięciu spotkanie to oceniam na sto! Oprócz poznania chińskiej kultury, dowiedzieliśmy się również jak wygląda system szkolny w tym kraju. Zdecydowanie bardziej podoba nam się szkolnictwo w Polsce - opowiada jeden z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

Na koniec w ramach podziękowania za spotkanie, goście z Chin otrzymali prezenty od uczniów. Na młodzież z Jedynki również czekała miła niespodzianka, gdyż zaproszeni goście także przygotowali dla nich małe upominki.

Patryk Skowroński
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oye
oye 15.02.2017, 23:04
Były,ty to kużwa,jak sam powiadasz,po naszemu,ty zwykła faszystowska jesteś ***.
oye
oye 15.02.2017, 23:04
Były,ty to kużwa,jak sam powiadasz,po naszemu,ty zwykła faszystowska jesteś ***.
Były
Były 15.02.2017, 21:47
Kuzwa jak nie imigranci to chinczyki i ukraiñcy lepiej mogli by zająć się tym gównem co zostawił po sobie patafil

Pozostałe