Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Bezpiecznie w trakcie ferii

  • 14.02.2017, 16:11 (aktualizacja 14.02.2017 16:36)
  • KPP Gostynin
Bezpiecznie w trakcie ferii
Gostynińscy policjanci spotkali się z dziećmi w Miejskim Centrum Kultury, aby omówić bezpieczne zachowania w trakcie trwających ferii zimowych.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników wypoczynku zimowego, jak co roku podczas ferii, gostynińscy policjanci przeprowadzają szczególne działania prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie". Zaangażowani w nie zostają funkcjonariusze wszystkich rodzajów służb. W ramach tych działań policjanci odwiedzili dzieci w gostynińskim MCK. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na niekorzystanie z „dzikich lodowisk", zachowania w kontakcie z osobą nieznajomą czy zasady ruchu drogowego. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. Policjantka tłumaczyła dzieciom zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, a funkcjonariusz przeprowadził symulację ewakuacji spod zarwanego lodu.
Apelujemy również do rodziców i opiekunów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech podczas zimowego wypoczynku. Niefrasobliwe korzystanie z zamarzniętych akwenów wodnych czy lekkomyślne urządzanie zabaw w bezpośredniej bliskości dróg może zakończyć się tragicznie. Brawura w połączeniu z brakiem opieki ze strony dorosłych może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

KPP Gostynin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

???
??? 14.02.2017, 18:17
Ciekawi mnie jedno,czy Pani policjantka prócz "fantoma" komuś prawdziwemu już pomocy udzielała?

Pozostałe