Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Warsztaty architektoniczno-budowlane w GCE

Warsztaty architektoniczno-budowlane w GCE Gostynińskie Centrum Edukacyjne
W zeszłym tygodniu uczniowie Technikum Budowlanego oraz ich opiekunowie mgr inż. Ewa Durka oraz mgr inż. Bogumiła Łoś zaprosili do swojej szkoły gimnazjalistów na warsztaty architektoniczno-budowlane.

W zeszłym tygodniu ponad stu gimnazjalistów z miejskich Gimnazjów nr 1 i 2 oraz gimnazjów w Łącku, Emilianowie, Solcu i Białotarsku przyjęło zaproszenie i uczestniczyło w dwóch częściach warsztatów: seminaryjnej i warsztatowej. Uczniowie prowadzący warsztaty – Ewelina Wasiak i Konrad Sobczyk z klasy czwartej Technikum Budowlanego w ciekawy i dynamiczny sposób przybliżali różne aspekty tych zawodów.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez dyrektora szkoły Andrzeja Redera głos zabrali przedstawiciele gostynińskich firm : BUDROX i HOLBUD. Po wystąpieniach zaproszonych gości prowadzący zaprezentowali kierunek technik budownictwa, wykorzystując samodzielnie nakręcony film i krótką prezentację. Następnie uczeń klasy drugiej technikum budowlanego, jednocześnie Stypendysta Marszałka Województwa Mazowieckiego Samuel Ledzion zaprezentował samodzielnie opracowany projekt budynku jednorodzinnego z wizualizacją domu w układzie przestrzennym.

Druga część warsztatów polegała na wyłonieniu 6 pięcioosobowych zespołów reprezentujących poszczególne gimnazja, których zadaniem było przedstawienie własnej wersji krakowskich sukiennic z dawną wieżą ratuszową. W tle należało zaproponować warunki pogodowe i otaczającą roślinność. Niezwykłe zaangażowanie zespołów i pomysłowość zaproszonych gości sprawiły, że w ciągu godziny GCE wzbogaciło się o 6 dużych projektów malarskich.

Jury wyłonione z nauczycieli-opiekunów przyznano:
I miejsce ex aequo dla: zespołów z Gimnazjum w Emilianowie i Białotarsku
II miejsce ex aequo dla: zespołów Gimnazjum w Łącku i Solcu
III miejsce ex aequo dla: zespołów Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Gostyninie.

W podsumowaniu warsztatów wicedyrektor szkoły Anna Majchrzak podkreśliła, że uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.

Patryk Skowroński

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

absolwent
absolwent 16.02.2017, 13:37
Budowlanka się promuje najlepiej w mieście i dobrze, w tym roku mają 3 stypendystów Marszałka, córka moich znajomych też dostała stypendium marszałkowskie z tej szkoły
cyckoski
cyckoski 14.02.2017, 21:14
Marku drogi,bardzo Ciebie rozumiem,ale tak przeklinać,nie można.Poprawność,nas obowiązuje.Każdy,gra jak umie,jedne,na pandolecie,inne na fujarce.Sam,jednak,przyznasz,że trzy kobitki,to całkiem,całkiem są.

Pozostałe