Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Spotkanie w SP1 dotyczące reformy oświaty. Co z gostynińskimi szkołami?

Spotkanie w SP1 dotyczące reformy oświaty. Co z gostynińskimi szkołami?
Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie odbyło się spotkanie dotyczące reformy oświaty w Gostyninie. Podczas spotkania z rodzicami i nauczycielami, burmistrz Paweł Kalinowski wraz z dyrektorem Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli, Michałem Łosiem przedstawili, jakie zmiany czekają gostynińskie placówki.

Na początku spotkania dyrektor SP1, Magdalena Andrzejczak przywitała zebranych gości. Po chwili głos zabrał burmistrz Paweł Kalinowski, który poinformował, że spotkanie to zostało zorganizowane przede wszystkim dla rodziców i nauczycieli. Włodarz naszego miasta przypomniał, jakie szkoły będą znajdowały się na terenie Gostynina od przyszłego roku szkolnego. A są to:
- Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Ozdowskiego
- Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Polnej
- Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Bema + klasy 7 i 8 będą kontynuować naukę w budynku po Gimnazjum nr 2 jako uczniowie SP3

W dalszej przemowie burmistrz Gostynina przekonywał, że miasto robi wszystko co może, aby reforma przeszła bezboleśnie oraz oznajmił, że gdyby kolejne spotkania z przedstawicielami szkoły były potrzebne, jest on otwarty na takie propozycje. Oprócz tego Paweł Kalinowski poinformował, że obecni uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 będą kontynuować edukację w nowej placówce przy ul. Polnej, czyli Szkole Podstawowej nr 5.

Po burmistrzu, do głosu doszedł Michał Łoś. Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli powiedział, że od przyszłego roku nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 pozostaną na swoich stanowiskach pracy. Wydawać by się mogło, że wszystko idzie po myśli, jednak w całej reformie jest pewien haczyk... W roku szkolnym 2018/19 szkoły pożegnają klasy ósme oraz wcześniejsze klasy trzecie gimnazjum, przez co w kolejnym roku szkolnym 2019/20 w gostynińskich placówkach zostanie znacznie mniej klas. Krótki komentarz na ten temat udzielił przemawiający przed rodzicami i nauczycielami Michał Łoś, który otwarcie przyznał, że za kilka lat zapotrzebowanie na nauczycieli w podstawówkach znacznie spadnie, więc powinni zabezpieczyć się i szukać pracy w szkołach ponadgimnazjalnych.

Zgodnie z danymi dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli Michała Łosia, do gostynińskich szkół od przyszłego roku dołączy:
- 63 dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1
- 73 dzieci do Szkoły Podstawowej nr 5
- 57 dzieci do Szkoły Podstawowej nr 3
Nasze miasto zostało podzielone na trzy obwody tak, aby dzieci równomiernie przypadały na trzy gostynińskie podstawówki.

Po zakończeniu przemów, do głosu doszli rodzice uczniów. Jeden z rodziców zapytał, czy dzieci będą miały tych samych nauczycieli? Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Magdalena Andrzejczak poinformowała, że jest to zależne od tego, kto będzie uzupełniał etaty dla nauczycieli. Co natomiast z oddziałami zerowymi? - pytała jedna z matek. Jak przekonuje Michał Łoś, najlepszym miejscem dla dzieci z oddziałów zerowych będzie szkoła podstawowa przy ul. Ozdowskiego. Podczas spotkania rodzice nie ukrywali oburzenia spowodowanego tym, iż uczniowie klas szóstych i tak będą musieli opuścić mury dotychczasowej szkoły i przenieść się do na dwa lata do innego placówki.

Patryk Skowroński

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.02.2017, 11:15
Ludzie ogarnijcie sie żal pisać i wymyślać takie bzdury nigdy nikt z was po nosie sie nie drapał ?ochłońcie
A fuj.
A fuj. 12.02.2017, 20:55
https://www.youtube.com/watch?v=iW9sf1I63o0
Manipulacja
Manipulacja 13.02.2017, 18:10
Drapie się po nosie, a nie dłubie w nosie wyprany przez lewactwo KODowcu.
Złośliwa Zośka
Złośliwa Zośka 12.02.2017, 20:48
Święta prawda,gostynianinie,tylko bieda jest taka,że te dyplomy takie biedne i lichutkie.Z takimi dyplomami,tylko na kasę w markecie-niestety.
Złośliwa Zośka
Złośliwa Zośka 12.02.2017, 20:48
Święta prawda,gostynianinie,tylko bieda jest taka,że te dyplomy takie biedne i lichutkie.Z takimi dyplomami,tylko na kasę w markecie-niestety.
europejczyk
europejczyk 12.02.2017, 20:10
Szanowna p.Stefanio,p.Augustyniak,jak wszyscy z PO,oraz IndG,wiedzę,na wszystkie tematy mają.One wiedzę pedagogiczną mają,wiedzą jak byki kastrować,one "Gazetę Wyborczą",czytają i wszelką wiedze se mają.
On ma widać ważniejsze rzeczy niż reforma!
On ma widać ważniejsze rzeczy niż reforma! 12.02.2017, 19:54
https://www.youtube.com/watch?v=iW9sf1I63o0
gostynianin
gostynianin 11.02.2017, 09:19
Nauczyciele są to ludzie, którzy powinni odnaleźć się w każdej sytuacji, szczególnie na rynku pracy i nie ma co nad nimi płakać
Pracujacy
Pracujacy 11.02.2017, 11:35
Nauczyciele to jest specyficzna grupa ludzi, którym się wszystko należy. Wolne, trzynasti ,podwyżki , itd Gdzie oni będą mieli lepiej niż w szkole, ile mają godzin pracy w tygodniu
zdziwiony
zdziwiony 11.02.2017, 13:16
Ile godzin pracy w tygodniu pracują nauczyciele? 40 lub więcej, bo czasem przedłuża się sprawdzanie prac długo w noc. Chętnych do tak łatwej pracy zapraszamy do podjęcia zatrudnienia w szkole. Czyżby zazdrośnicy starali się o zdobycie kwalifikacji, ale nie dali rady? Czy może nie chcieli jednak???
gostynianin
gostynianin 11.02.2017, 15:49
zdobycie kwalifikacji nie jest tak trudne nie wiesz co zrobić z życiem idziesz na nauczyciela
Pracujacy
Pracujacy 11.02.2017, 13:47
Proszę się nie denerwować, bo to nie o to chodzi Sami sobie zapracowaliscie na taką opinię Nauczyciele nie mają lekko z uczniami z rodzicami z tym się zgodzę,ale..... proszę od tych godzin pracy odjąć 2 miesiące wakacji, 2 tygodnie ferii, wszystkie święta Kowalski ma 26 dni urlopu i koniec
uczeń
uczeń 11.02.2017, 09:07
burmistrz jak zwykle odpowiadał, ja nic nie wiem
Stefka
Stefka 11.02.2017, 21:18
A co tam robił Romuś Augustyniak z PO? No, posikam się. Spec.od mebli
Spec od mebli
Spec od mebli 12.02.2017, 18:35
Lepiej być specem od mebli niż nikim co mordę wyciera słowem.
Rada sołecko
Rada sołecko 13.02.2017, 23:06
Wykasował na facebooku wszystko w pień. Włodzio i tak Cię ma.
taboret
taboret 12.02.2017, 20:23
Romuś nie nerwusja, Meble ważna rzecz, na pewno mają dużo wspólnego z reformą oświaty. Walka o stołki.
brawo Ty
brawo Ty 13.02.2017, 09:35
100 pkt dla Gryfonów! #błyskotliwość
qqqq
qqqq 13.02.2017, 09:30
szymanski z admaską żujcie == beton
Joanna
Joanna 10.02.2017, 20:27
Dyrektor Miejskiego Zespołu i Przedszkoli.To nie zła jazda.Jest,to bardzo nie poważne.Zapewne,jest to dinozaurowe,post komunistyczne stanowisko.

Pozostałe