Niedziela, 25.06.2017, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Karty na stół: IdG chciała promować się na seniorach?

Karty na stół: IdG chciała promować się na seniorach?
Przeciwko Inicjatywie dla Gostynina odwróciła się wciąż wyczekująca debiutu karta seniora. Autorski projekt członków stowarzyszenia już po raz drugi nie spodobał się wojewodzie i sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego. Czy rajcy zamierzali pokerowym zagraniem przemycić na kartę logo IdG? Burmistrz czuje się zniesmaczony, radni natomiast twierdzą, że... nie znają szczegółów projektu, który przegłosowali.

Gdy w październiku ubiegłego roku Wojewoda Mazowiecki w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność kilku zapisów uchwały dotyczącej "Gostynińskiej Karty Seniora" wydawało się, że po wprowadzeniu kilku kosmetycznych zmian program niebawem wejdzie w życie. Nic bardziej mylnego. Projekt Inicjatywy dla Gostynina po raz kolejny nie przeszedł wnikliwej analizy organu nadzoru. Wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera miał bowiem wątpliwości prawne i skierował skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Chodzi m.in o jeden mały szczegół, który w tym przypadku ma niebagatelne znaczenie. Projekt przygotowany przez radnych Inicjatywy dla Gostynina zakładał bowiem umieszczenie na karcie seniora logo IdG. To w odczuciu burmistrza jest niczym innym jak naruszeniem zasad demokracji poprzez promowanie stowarzyszenia IdG ze środków publicznych.

- Uważam to za absurdalne i niesmaczne. Idąc tokiem rozumowania liderów IdG, na karcie powinniśmy też umieścić logo PiS-u, ale takich rzeczy nie praktykuje się w żadnym mieście, gdzie wprowadzono kartę seniora – mówi stanowczo Paweł Kalinowski.

Czemu więc projekt został zaakceptowany na posiedzeniu Rady Miasta? Czemu urzędnicy nie wychwycili loga w projekcie? W magistracie twierdzą, że załącznik do uchwały pojawił się... już po głosowaniu. Próbowaliśmy uzyskać odpowiedź od radnych Inicjatywy dla Gostynina. Niestety, odsyłani od Annasza do Kajfasza, nie zdołaliśmy zdobyć komentarza na temat szczegółów projektu. Rajcy twierdzą, że... nie orientują się, czy logo faktycznie miało znaleźć się na karcie seniora.

Pozostaje więc pytanie: kiedy karta wejdzie do użytku? Czy za trzecim razem nie pojawią się kolejne komplikacje? o tematu wrócimy.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Złośliwa Zośka
Złośliwa Zośka 28.02.2017, 20:21
Kasę,znaczy,dietę,za nic nie robienie sobie biorą,wyborców swoich to we d.pie mają.Widzicie,niemoty,co znaczy-CWANIAK BYĆ.
Złośliwa Zośka
Złośliwa Zośka 28.02.2017, 20:21
Kasę,znaczy,dietę,za nic nie robienie sobie biorą,wyborców swoich to we d.pie mają.Widzicie,niemoty,co znaczy-CWANIAK BYĆ.
Towarzysz Pietrucha
Towarzysz Pietrucha 19.02.2017, 20:16
Bardzo,się ciszę i jestem z Was dumny,towarzysze,nasze wierne.Tak,trzymajcie,tak walczcie,o naszą sprawiedliwość ludową.DZIĘKUJĘ,WAM TOWARZYSZE.
cyganka z łąkowej
cyganka z łąkowej 17.02.2017, 21:17
2016,jesteś pozdrowiony.tak się tylko należy cieszyć,że sprawdzasz pojemniki.Ale,jest do ciebie jeszcze jedna prośba-sprawdzaj,też-czy właściciele psów,SPRZĄTAJĄ PO SWOICH ZWIERZAKACH.Zapewne,dla ciebie łajdaka,bardzo to trudne!
cyganka z łąkowej
cyganka z łąkowej 17.02.2017, 21:17
2016,jesteś pozdrowiony.tak się tylko należy cieszyć,że sprawdzasz pojemniki.Ale,jest do ciebie jeszcze jedna prośba-sprawdzaj,też-czy właściciele psów,SPRZĄTAJĄ PO SWOICH ZWIERZAKACH.Zapewne,dla ciebie łajdaka,bardzo to trudne!
2016
2016 22.02.2017, 11:19
Nie interesuje mnie to,czy ktoś sprząta po swoim psie. Ja po swoim sprzątam i dla mnie to jest ważne.
A dla ciebie łajdaczki trudne to do zrozumienia.
2016
2016 15.02.2017, 10:16
Kto odpowiada za opróżnianie pojemników na psie odchody?
Pojemnik przy MCK jest przepełniony i nie można z niego korzystać.
Koleś z Lisicy
Koleś z Lisicy 12.02.2017, 23:41
No i widzi Pan, Panie Romuś scrin jest, pozew będzie. Tyle razy ostrzegali, a Ty swoje... trumbolu. Dobranoc.
ola
ola 10.02.2017, 20:20
do noneza bardzo dobry komentarz
nonez
nonez 10.02.2017, 20:14
Dwóch,głosuje,jedna w zębie dłubie.Ten trzeci,to trzy żony miał,więc jest jemu wszystko jedno.Uciecha,nasza może być tylko jedna-PRZYJDZIE WALEC I WYRÓWNA.
nonez
nonez 10.02.2017, 20:14
Dwóch,głosuje,jedna w zębie dłubie.Ten trzeci,to trzy żony miał,więc jest jemu wszystko jedno.Uciecha,nasza może być tylko jedna-PRZYJDZIE WALEC I WYRÓWNA.
kolega
kolega 10.02.2017, 14:41
Dajcie spokój Dziachanowi.ten związkowiec nic w życiu nie osiągnął.On jako polak budował kilkanaście lat anglię i finlandję
kierownik
kierownik 10.02.2017, 14:36
dziachan rozwali mpk,ten gość nic kuma.RZądzi nim PIS
Zenada
Zenada 10.02.2017, 12:11
Panie Burmistrzu a gdzie pan byl kiedy uchwala podejmowana byla? odezwal sie pan choc raz zadal pytanie po co to po co tamto...a moze pan wogole proejktow uchwal nie czyta tylko zleca to innym. Zenada
kalinoski
kalinoski 10.02.2017, 17:39
jeszcze trzeba umiec czytac i rozumiec co sie czyta, przezcie to tancerz.
w kiblu
w kiblu 10.02.2017, 12:43
Masz rację jesteś żenująca.......Zenado.
radca prawny
radca prawny 10.02.2017, 12:06
a gdzie sa prawnicy urzedu akceptuja uchawle swoim podpisem jakie zatem sa ich komptenecje
lolek
lolek 10.02.2017, 07:53
Burmistrz nie ma kogo na stanowiska kierownicze,tego przykładem jest jakaś Leśniewska,czy oferma Dziachan,który słucha zarozumialca /śladowskiego./
vip
vip 10.02.2017, 12:44
A ty jakiś tam Lolek,co możesz o nich wiedzieć?
Jurek
Jurek 10.02.2017, 08:31
Jest dużo ludzi nadających się na różne stanowiska ale burmistrz się boi ich zatrudnić, bo im do pięt nie dorasta. Poza tym muszą być działaczami PiS. Ciekawe jak nastąpi niedługo zmiana co stanie się z tymi mianowanymi przez burmistrza?
Oen
Oen 9.02.2017, 22:30
Dziewiętnaście,XIX,oen,bardzo Ciebie pozdrawia i się cieszy,że wśród KOD-owców,jest ktoś taki co trochę literatury zna.POZDRAWIAM.
cyckoski
cyckoski 9.02.2017, 21:37
Ręką prawą,to w rozporku się majdruje,zwykle lewą ręką się głosuje.Radniątka panie to wiedzą,ale radniątkom chłopom-nie powiedzą.
Wawrzonowa
Wawrzonowa 9.02.2017, 21:24
Cymbalistów,było wielu,ale nikt,nie chciał zagrać przy Jankielu.Cymbały,te z fotki ,to na koziej d.pie,tylko grać mogą.Znajdą,się jednak tacy,którzy będą twierdzić,że tylko na kaczej d.pie grać mogą.
Czytelnik
Czytelnik 9.02.2017, 21:12
Jesli chodzi o ," nie wszystko zloto co się swieci " to tombak też sie swieci, a w środku tylko Szmelc
Mówią, że w Gostyninie mamy swojego MISIEWICZA w bibliotece
Oen
Oen 9.02.2017, 20:15
Na,ten czas Wojski,wziął,róg,bawoli długi,usta nadął i zagrzmiał-wy s.kórwysyny.Czy wy coś rozumiecie,wy tylko zwykłe śmiecie,nic nie rozumiecie.
XIX
XIX 9.02.2017, 21:16
Adam Mickiewicz w grobie się przewraca ,na wieść ,że jego utwór wykorzystuje jakiś tam oen.
obserwujący uważnie
obserwujący uważnie 9.02.2017, 18:53
Szyperska dajcie sobie z mężem spokoj, odpuscie, wstyd patrzeć na to co robicie, żenada, zaraz znowu zacznie sie wyskakiwanie z lodówki. IdG to DNO!
2016
2016 9.02.2017, 17:57
Jakie stanowisko zajmuje siostra pani Adamskiej? Bo w ubiegłym roku była na stażu ,a teraz na umowę ? Jeśli tak to jaką?Udziela się ta pani wielokrotnie. Bywa na Gaśnym, pod pomnikiem w parku ,na Zamku ,w szkole -to taki etatowy zapchajdziura czy coś konkretnego?
wert
wert 9.02.2017, 18:17
A tobie żal dopę ściska? To i ty się udzielaj,a nie tylko siedzisz w necie i głupoty wypisujesz.
a
a 9.02.2017, 15:29
Nauczyciele analfabeci.Dzieci tylko zal
PRACOWNIK
PRACOWNIK 9.02.2017, 13:33
Uczeń to leśniewska,brzytko muwić w swojej sprawie.Prawda BOLI
aa
aa 9.02.2017, 15:30
moze slowniczek by sie przydal?
uczeń
uczeń 9.02.2017, 15:08
Kolejny analfabeta się odezwał.
oooooooooo!
oooooooooo! 9.02.2017, 14:35
mówić bo mowa...brzydko...nie brzytko...
nauczycielka
nauczycielka 9.02.2017, 12:06
Leśniewska powinna zrezygnować z biblioteki,ona nie ma otej pracy pojęcia.Umie tylko podnosić głos do nauczycielek z sp.1Poucza wszyskich a sama reprezentuje poziom podłogi
pf
pf 9.02.2017, 16:02
Pomagają Leśniewskiej to nie zrezygnuje.
uczeń
uczeń 9.02.2017, 13:06
Pominę już twoje chamstwo,ale nie mogę pominąć stylu w jakim je wyraziłaś....i ty mianujesz się do nazywania cię nauczycielką?
zniesmaczony
zniesmaczony 9.02.2017, 12:02
,,Rajcy twierdzą, że... nie orientują się, czy logo faktycznie miało znaleźć się na karcie seniora."- nie wiedzą na co głosują????
burmistrz
burmistrz 9.02.2017, 12:00
A kto by robił inny,Burmistrz leniwiec,Leśniewska pisiorka.Ci ludzie wzieli się za rządzenie i nic ,biora kasę i siedzą.Zapytajcie kto lubi Leśniwską,tylko ona sama
burmistrz2
burmistrz2 9.02.2017, 15:44
Nikt nie lubi Leśniewskiej.
2016
2016 9.02.2017, 18:15
A ciebie ktoś lubi?
burmistrz2
burmistrz2 9.02.2017, 18:48
tak :-)
myk
myk 9.02.2017, 18:14
I ciebie TROLU ybany!
fakt
fakt 9.02.2017, 13:09
Analfabetko ,naucz się pisać!
ulubieniec
ulubieniec 9.02.2017, 11:55
Nowak '' redaktor''pisze nieprawdę,wietrzy wszędzie sensację.Nie korzystajcie z Nowaka.bo kłamie!
a
a 9.02.2017, 11:49
A sobotnia potancowka dla niepelnosprawnych i starszych co w betoniarni AKS zorganizowala to za czyja kase?
zniesmaczony
zniesmaczony 9.02.2017, 11:56
1. byłem uczestnikiem tego SPOTKANIA, a nie balangi;
2. Organizatorem było STOWARZYSZENIE ŚW.ALBERTA W GOSTYNINIE, a nie żadne idg...
3.proszę nie obrażać uczestników spotkania, którymi byli niepełnosprawni, starsi i samotni ludzie!!!
ps. czy ,,a'' naprawdę zazdrości niepełnosprawności dzieciom,młodzieży i starszym???- proszę się zamienić wobec tego, bo ONI wszyscy są bardziej inteligentni niż ,,a"
Pan Bajzela
Pan Bajzela 10.02.2017, 11:20
pan przestanie pisac głupoty na IdG, nawet pan do pięt nie dorasta ani jednemu radnemu z rady miasta. co pan zrobil oprocz pracy w nadlesnictwie i dojeniu koryta publicznego za nasze pieniadze-gdzie te miliony ktore pan obiecal dla gostynina jak pis wygra,nierób jeden.
a
a 9.02.2017, 12:08
prosze mi pokazac zacytowac fragment w ktorym sie nabijalam. Tylko zapytalam.A do niepelnosprawnych zarowno fizycznie jak i intelektualnie odnosze sie zawsze z szacunkiem i zawsze sluze pomoca
zniesmaczony
zniesmaczony 9.02.2017, 12:23
Najpierw proszę zweryfikować swoje błędne informacje nim pójdą w eter....
1. ,,potańcówka dla niepełnosprawnych", ,,balanga"- brzmi sarkastycznie w przekazie ,,a"
2. aks nic nie zorganizowała - dezinformacja faktów, proszę ,,a"
3. proszę nie manipulować opinią publiczną...jak nie ma się wiedzy, to trzeba dotrzeć ,,do źródła" i dopytać się , proszę ,,a"
a
a 9.02.2017, 12:32
co jest zlego w potancowkach dla niepelnosprawnych? Przeciez
muzyka tam grala.Jednego zaluje nie powinnam pisac balanga.Reszte podtrzymuje i
prosze nie byc takim wrazliwym i sie mnie nie czepiac bez powodu.Pani AKS jest aktywna w naszym srodowisku lokalnym wiec tylko zapytalam.
zniesmaczony
zniesmaczony 9.02.2017, 14:50
,,A sobotnia potancowka dla niepelnosprawnych i starszych co w betoniarni AKS zorganizowala to za czyja kase?'' - to jest stwierdzenie, nie zapytanie....wrażliwy jestem, bo byłem, widziałem i doświadczyłem....i to jest powód ,,czepiania się". Nie można ,,wysmarować sobie" co tam ślina na język przyniesie nie popierając faktami, bo to krzywdzące jest dla osób niepełnosprawnych, starszych i samotnych. Następnym razem , proszę ,,a" przemyśl kilka razy nim coś napiszesz, bo po tej drugiej stronie są bardzo inteligentni chodź niepełnosprawni ludzie..którym teraz jest bardzo przykro przez ciebie....trochę pokory...pozdr.
bruno na.
bruno na. 9.02.2017, 11:33
Dziwię się bardzo, że osoba (a każdy wie lub domyśla się kto) na którą codziennie wylewane jest wiadro pomyj i fekalii, jeszcze ma się dobrze i jest wszędzie widoczna. Normalny człowiek pod ciężarem tych "pobożnych życzeń" już dawno by się ugiął i dał sobie spokój ze wszystkim. Ale jak widać parcie na szkło to potężna siła jest.
czytelnik
czytelnik 9.02.2017, 11:05
redaktor Bartosz Nowak cierpi na chorobę zwaną - napisać bezsensu artykuł
Elmira
Elmira 9.02.2017, 11:49
dobrze, że ktoś się w końcu nie boi ...
a
a 9.02.2017, 11:47
a sobotnia balanga w betoniarni to ze srodkow idg byla?
zniesmaczony
zniesmaczony 9.02.2017, 11:54
1. byłem uczestnikiem tego SPOTKANIA, a nie balangi;
2. Organizatorem było STOWARZYSZENIE ŚW.ALBERTA W GOSTYNINIE, a nie żadne idg...
3.proszę nie obrażać uczestników spotkania, którymi byli niepełnosprawni, starsi i samotni ludzie!!!
ps. czy ,,a'' naprawdę zazdrości niepełnosprawności dzieciom,młodzieży i starszym???- proszę się zamienić wobec tego, bo ONI wszyscy są bardziej inteligentni niż ,,a"
tak myślę
tak myślę 9.02.2017, 10:44
A co się spodziewaliście po IdG? Dajcie Korajczykowej władzę to będą cyrki większe jak obecnie.
Zaskoczony
Zaskoczony 9.02.2017, 10:39
Szok!!!
Jan
Jan 9.02.2017, 10:36
Znam osobiście niektórych radnych z IdG i dziwię się ich zachowaniu w tej radzie miasta.

Pozostałe