Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Monitoruj swoją własność, będąc dziesiątki kilometrów od niej

  • 23.01.2017, 08:03
  • a m
Monitoruj swoją własność, będąc dziesiątki kilometrów od niej
Wyjeżdżających na krótki odpoczynek, czy to w ferie z dziećmi czy na wyczekiwany urlop wakacyjny, nawiedzi czasem myśl, co dzieje się z ich domem i dobytkiem. Tradycyjne metody, czyli np. poleganie na sąsiedzkim doglądaniu naszego majątku, nie są pozbawione wad, przez co okazują się po prostu mało bezpieczne.

Sąsiad, nawet najlepszy, nie będzie „miał oka” na nasz dom przez cały czas. Sam przecież ma także swoje życie. Dlatego, najlepiej pomyśleć o zapewnieniu własnemu mieniu dobrego monitoringu, najlepiej łączącego bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Takie warunki zapewnia fotopułapka.

Długi czas działania

Czym ona jest? To sprzęt monitorujący, którego mechanizm działania oparty jest o czujniki detekcji ruchu tzw. czujniki PIR. Powoduje to, że fotopułapka uaktywnia się w momencie, kiedy jakieś zwierzę lub osoba znajdzie się w jej zasięgu. W ten sposób bateria może wytrzymać nawet parę miesięcy, od dwóch do nawet sześciu. Będąc właścicielem takiego sprzętu, a wystarczy odwiedzić w tym celu sklep ze sprzętem monitorującym, nie musimy się szczególnie martwić doładowywaniem niego. To z kolei zapewnia praktycznie nieprzerwany monitoring i oszczędność naszego czasu.

Fotopułapka – odporność i kamuflaż w jednym

Nie musimy się też martwić o wytrzymałość sprzętu rejestrującego obraz wokół naszej posesji. Działa on w warunkach bardzo niskiej oraz wysokiej temperatury, która może sięgnąć nawet od - 30 do +70 st. C. Dzięki wodoszczelnej obudowie opady śniegu i deszczu nie będą żadnym zagrożeniem. Zapewniając dodatkową obudowę, zyskujemy ponadto prawie stuprocentową pewność, że nasze urządzenie nie zostanie zniszczone przez potencjalnego złodzieja lub wandala, chcącego w ten sposób zminimalizować ryzyko jego wykrycia.

Będąc daleko od domu, możemy być jednak spokojni nie tylko o ewentualne zniszczenia poczynione przez przestępcę, ale też o to, że najprawdopodobniej nie wykryje on sprzętu monitorującego teren. Fotopułapka cechuje się bowiem dużymi możliwościami adaptacyjnymi do wyglądu miejsca, w którym się znajduje. Dobry kamuflaż znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Osoba wkraczająca na nasz teren nie będzie mogła poruszać się tak, żeby ominąć obszar, który w danej chwili jest monitorowany.

Wysokiej jakości obraz dostarczany na smartfon chwilę po zdarzeniu

Dodatkowo, fotopułapkę można umieścić w trudno dostępnych miejscach, w których zwykła kamera, nie dość, że bardziej narażona na zniszczenia, byłaby po prostu bardziej widoczna. Osoby bardziej zdeterminowane mogłyby wtedy dość łatwo narzucić na fotopułapkę rzecz zasłaniającą jej pole widzenia. Tutaj trzeba zauważyć, że sprawcy już w tym momencie powinno być zrobione zdjęcie lub zarejestrowany film z jego udziałem. Urządzenie przesyła te dane na maila lub telefon komórkowy, co może być zwłaszcza przydatne, kiedy jesteśmy w podróży. Dodajmy, obraz jest rejestrowany w jakości HD, nawet do 1440 x 1080 pikseli, a to pozwala na uchwycenie najdrobniejszych szczegółów. Także w ciemności, gdyż urządzenie działa w podczerwieni. To przybliży nas znacznie do ewentualnego sprawcy kradzieży lub zniszczenia.

To wszystko jednak przy założeniu, że dojdzie do włamania lub kradzieży. Fotopułapka może zarówno odstraszyć, jeśli umieścimy ją w widocznym miejscu, od chęci wtargnięcia na naszą własność, jak i umożliwić identyfikację osoby, która tam przebywała. To znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa naszego domu, o który w trakcie wojaży, powinniśmy być przecież całkowicie spokojni, by móc w pełni korzystać z wolnych dni.

a m
Podziel się:
 

Pozostałe