•  
  •  
  • Centrum polis - ubezpieczenia w Gostynin

Śmiertelny wypadek w Czermnie

W nocy z soboty na niedzielę doszło do śmiertelnego wypadku w Czermnie (Gmina Gąbin). Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG 2 Płock oraz OSP Gąbin. Zobaczcie co skłoniło strażaków ochotników do głębokiej refleksji oraz apelu: - Pamiętajmy, że my też kiedyś możemy potrzebować pomocy i nie bądźmy obojętni na cudze nieszczęście. 

- Dnia 28 lipca 2013 roku tuż po godzinie 3 w nocy zostaliśmy zadysponowani zastępami GLBMRt (MB Sprinter), a także GCBA 5/36 (MAN TGM) do wypadku drogowego w miejscowości Czermno. Po dojeździe na miejsce stwierdziliśmy, iż samochód osobowy po uderzeniu w drzewo znalazł się na dachu, a w pojeździe uwięziona była jedna osoba. Nasze działania polegały na wydobyciu kierującego samochodem z pojazdu, zabezpieczeniu, a także oświetleniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu zasilania w pojeździe. Niestety mimo podjętych czynności ratowniczych, mężczyzny nie udało się uratować. W akcji brały udział również dwa zastępy z JRG 2 Płock. - czytamy na profilu OSP Gąbin na Facebook.com.

Śmiertelny wypadek w Czermnie

Kolejny post strażaków jest również smutny, budzący do refleksji - Ostatni wypadek natchnął nas do poruszenia pewnego ważnego problemu naszego społeczeństwa, ale zacznijmy od początku. Samochód w przydrożnym rowie zauważyła przejeżdżających grupa młodych mężczyzn, która powiadomiła służby ratunkowe, zabezpieczyła miejsce wypadku, a także próbowała dostać się do ofiary by udzielić jej pomocy. Niestety mężczyźni nie mogli dotrzeć do ofiary, ze względu na pogięte blachy oraz pozycję pojazdu, więc postanowili zatrzymać jakiś z przejeżdżających pojazdów by było więcej rąk do pracy. Niestety, jak relacjonowali, każdy z przejezdnych omijał ich i nie raczył udzielić jakiejkolwiek pomocy. PAMIĘTAJMY, ŻE MY TEŻ KIEDYŚ MOŻEMY POTRZEBOWAĆ POMOCY I NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA CUDZE NIESZCZĘŚCIE. Każdy może być obojętny na cudze nieszczęścia, ale tutaj o życiu ludzkim często decydują sekundy, więc zastanówcie się czy chcielibyście być w sytuacji, gdy wy potrzebujecie pomocy, a innym jest to obojętne? Gdy napotkacie na wypadek zatrzymajcie się i pomóżcie, może to dzięki wam ktoś dostanie drugie życie !

for. i informacja: OSP Gąbin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.
Obowiązkowo zapoznaj się z jego treścią!


 

TYLKO KOMENTARZE ZALOGOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW PUBLIKOWANE SĄ AUTOMATYCZNIE. KOMENTARZE DODAWANE ANONIMOWO DODAWANE SĄ PO ZWERYFIKOWANIU TREŚCI PRZEZ ADMINISTRATORA  
 

Kod antyspamowy
Odśwież

Znalazłeś literówkę? Zaznacz ją i naciśnij Ctrl + Enter.

Losowe ogłoszenia z Gostynina i okolic