Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: KPS Płock

Siatkarze z Płocka wygrali kolejny mecz. Teraz beniaminek ligi powalczy o cenny awans - Zdjęcie główne

Siatkarze z Płocka po wygranej z iProArt Huragan | foto KPS Płock

Wiadomości Gostynin W 2024 roku siatkarze KPS, walczący w pierwszej lidze mazowieckiej, osiągnęli doskonały wynik: wygrali wszystkie osiem meczów! Na zakończenie fazy zasadniczej okazali się lepsi od iProArt Huragan Stare Babice.

Płocczanie to beniaminek pierwszej ligi mazowieckiej. W tym sezonie do grona sponsorów dołączył m.in. Orlen, a do składu - m.in. Jan Król, atakujący z PlusLigową przeszłością.

KPS Płock w pierwszej lidze mazowieckiej

W pierwszej rundzie płocczanie grali w kratkę, plasowali się w połowie tabeli, złożonej z 10 zespołów. Ale z czasem ustabilizowali skład i zaczęli częściej wygrywać. Nie przeszkodził im w tym nawet wyjazd Jana Króla w tym roku na półtora miesiąca do ligi zawodowej w Indiach, gdzie podpisał kontrakt.

Przed tygodniem płocczanie wygrali kluczowy mecz w walce o drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem do dalszej fazy walki o drugą ligę centralną. Już z Królem w składzie pokonali na wyjeździe 3:0 Orlęta Raszyn, plasujące się na trzecim miejscu w tabeli.

W weekend w sali ZS przy ul. Piaska na Międzytorzu płocczanie - na zakończenie sezonu zasadniczego - zagrali z zajmującym siódme miejsce  iProArt Huragan Stare Babice.

Oprawa meczowa była bardzo uroczysta, kibice, którzy stawili się bardzo licznie, mogli liczyć na gadżety, konkursowe upominki i vouchery.

Siatkówka. KPS Płock powalczy o drugą ligę

Płocczanie rozpoczęli pojedynek z pełną koncentracją, ale rywale nie odpuszczali. Przy głośnym dopingu gospodarze wypracowali kilkupunktową przewagę i wygrali otwierającą partię 25:19.

Okazało się, że był to najlepszy set w wykonaniu gości, bo w kolejnych setach przewaga KPS była jeszcze większa: gospodarze wygrali do 13 i 17 i cały mecz 3:0.

Na zakończenie fazy zasadniczej były gratulacje, brawa, puchar dla KPS za drugie miejsce na Mazowszu, medale i puchar dla najlepszego zawodnika KPS w tym sezonie. Został nim przyjmujący Piotr Domański.

Teraz przed KPS turniej (lub turnieje) barażowe o awans do drugiej ligi centralnej. W pierwszym zagrają cztery drużyny, dwie najlepsze awansują dalej, do finałowego turnieju.

KPS Płock - iProArt Huragan Stare Babice 3:0 (25:19, 25:13, 25:17)

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.